2023 Ehliyet sınavı görevli ücreti ne kadar? (E-sınav gözetmen-izleme sorumlusu, başkan)

Ülkemizde her sene on binlerce kişi ehliyet almak için sürücü kurslarına yazılıyor. Sürücü kurslarının ardından MEB teorik e uygulamalı olmak üzere adayları iki aşamalı sınava sokuyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen ehliyet sınavlarında öğretmenler de sınav görevlisi olarak yer alabiliyor. Peki 2023 Ehliyet sınavı görevli ücreti ne kadar? Gözetmen, izleme sorumlusu ve başkan olarak sınavlarda görev alan öğretmenler MEB ehliyet (e-sınav) 2023 sınav görevli ücreti ne kadar? sorusuna yanıt arıyor.

Ülkemizde son zamanlarda artan hayat pahalılığı nedeniyle ehliyet almanın da maliyeti katlanarak arttı. 2023 yılında sürücü adayı herşey dahil 10-12 bin TL arasında bir ücreti ödemek zorunda. Buna rağmen her sene on binlerce sürücü ehliyet kurslarına yazılıyor. MEB tarafından yapılan ehliyet sınavlarında ise öğretmenler görev alabiliyor. MEB e sınav görevlisi olarak sınavlarda yer almak isteyenler 2023 Ehliyet sınavı görevli ücreti ne kadar? sorusuna yanıt arıyor. Peki gözetmen, izleme sorumlusu, başkan ehliyet (e sınav) sınav görevli ücreti kaç TL?

2023 Ehliyet sınavı görevli ücreti ne kadar? (gözetmen-izleme sorumlusu, başkan)

2023 yılında öğretmen maaşlarına yapılan zamla birlikte ek ders ücretleri ve sınav görevli ücretlerine de zam yapılması bekleniyor. 2023 yılı ehliyet sınav görevli ücretleri için henüz MEB’den bir açıklama gelmedi. MEB ehliyet sınav görevli ücretleri 2023’ün Ocak ayından sonra öğretmen maaşlarına yapılacak zammın belli olmasıyla açıklanması bekleniyor.

E-sınav gözetmen-izleme sorumlusu, başkan sınav görevi kaç TL?

2022 yılı Temmuz ayında MEB sınav görevli ücretlerine zam yaptı. İşte 2022 Temmuz-Aralık dönemi için uygulanan MEB ehliyet sınav görevli ücretleri;

E- Sınav Gözetmen 337,2366 TL (yüzde 15 vergi dilimi)

E- Sınav izleme sorumlusu 421, 5458 TL (yüzde 15 vergi dilimi)

E- Sınav Başkan 365,3397 TL (yüzde 15 vergi dilimi) .

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir