2023 SSK, Bağkur emekli maaşı ne kadar olacak?

Ocak ve Temmuz aylarında emeklilere verilen artışın belirlenmesinde enflasyon rakamları etkili oluyor. 6 aylık enflasyon farkı için Aralık ayı enflasyon rakamları bekleniyor. Peki 2023’te en düşük emekli maaşı ne kadardı? SSK, BAĞ-KUR 2023’te emekli maaşına zam ne kadar olacak? Yüzde 54,5 zam olacak mı? Detaylar burada…

2023 SSK, Bağkur emekli maaşı ne kadar olacak?

Emekli zammı için gözler açıklamalara ve enflasyon rakamlarına çevrildi. Emekli zammı 6 aylık enflasyon farkına göre verilecek. Kasım enflasyon rakamları ile beraber 5 aylık enflasyon farkı ortaya çıktı. 5 aylık SSK ve Bağ-Kur emekli zammı yüzde 14,04 oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Akrebin kıskacında yoğurularak gelişen, büyüyen Türkiye’nin gerçekten çok büyük fedakarlıklarla kazandığı imkanı her bir insanımızsın emrine vermeyi sürdüreceğiz. Memur ve emeklinin de maaşını buna göre tespit edeceğiz.” dedi.

Emekli maaşı zammı için tahmini rakamlar hesaplanıyor. 2022’de en düşük emekli maaşı 3500 TL’dir. Emekli maaşına yüzde 30 zam yapılırsa en düşük emekli maaşı 4 bin 550 TL’ye çıkacak.

Emekli maaşı için yüzde 40’lık artış olursa yeni en düşük emekli maaşı 4 bin 900 TL ve yüzde 50’lik bir artış gerçekleştirilse en düşük emekli maaşı 5 bin 250 TL’ye çıkacak.

.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir