21 Aralık Çarşamba Ankara hava durumu | Ankara’da kar yağacak mı?

21 Aralık Çarşamba Ankara hava durumu | Kış soğukları artık iyiden iyiye hissedilmeye başlandı. Yurdun pek çok yerinden yoğun kar yağışları haberleri gelmeye başladı. Yoğun kar yağışlarıyla birlikte okullarda eğitim ve öğretime de ara verildi. Adana ve Kahramanmaraş’ta yaşanan kar yağışları nedeniyle bazı ilçelerde okullar tatil edildi. Milyonlarca kişinin yaşadığı Ankara’da ise kar beklentileri gün geçtikçe artıyor. Başent Ankara için de Meteoroloji’den kar yağışı uyarısı geldi. Peki Ankara’da 21 Aralık Çarşamba günü ne zaman kar yağacak? Kar Ankara’da saat kaçta yağacak?

21 Aralık Çarşamba Ankara hava durumu

Ankara’da 21 Aralık Çarşamba günü hava sıcaklıkları sıfırın altına düşüyor. Gece saatlerinde buzlanma ve don olaylarına karşı sürücülerin ve vatandaşların dikkatli olması öneriliyor. Ankara’da akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı görülebilir. Ankara’da yüksek kesimler beyaz örtü ile kaplanabilir. 21 Aralık Çarşamba günü yılın ilk kar yağışı Ankara’da kendisini gösterebilir.

Ankara’da kar yağacak mı?

Ankara’da kar yağışı beklentisi Meteoroloji tarafından belirtildi. Ankara’da gece saatlerinde sıcaklıkların sıfırın altına düşmesiyle kentte kar yağışı görülebilir. Parçalı ve çok bulutlu bir gün beklenen Ankara’da bu akşam saatlerinde karla karışık yağmur yağabilir. Yüksek kesimlerde ise kar yağışı beklentisi oldukça kuvvetli.

Okullar tatil edildi

Kar yağışları kendini göstermeye başladı. Şiddetli kar yağışı nedneiyle Adana ve Kahramanmaraş’ta okullar tatil edildi. 20 Aralık Salı günü başlayan şiddetli kar yağışı nedeniyle Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke ve Aladağ ilçelerinde kaymakamlıklar tarafından eğitim öğretime tamamen veya kısmi olarak 1 gün ara verilmesine karar verildi. Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. .

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir