32 milyar doları batırdı, kefaletle serbest kalacak

ABD’de federal bir yargıç, Bankman-Fried’ın 250 milyon dolarlık kefaletle serbest bırakılacağını açıkladı.

Savcı Nicolas Roos, ABD’li Sulh Ceza Hakimi Gabriel Gorenstein’a, kefalet paketinin Bankman-Fried’ın pasaportunu teslim etmesini ve ailesinin California, Palo Alto’daki evinde ev hapsinde kalmasını gerektireceğini söyledi. Ayrıca düzenli olarak ruh sağlığı tedavisi ve değerlendirmesinden geçmesi gerekecek. Roos, paketi şimdiye kadarki en büyük mahkeme öncesi kefalet paketi olarak adlandırdı.

NTV’de yer alan habere göre, Bankman-Fried’ın savunma avukatı Mark Cohen, müvekkilinin bu koşulları kabul ettiğini söyledi. Her ikisi de Stanford Hukuk Fakültesi profesörü olan ebeveynlerinin, Bankman-Fried’ın mahkemeye dönmesinin güvencesi olarak bonoyu birlikte imzalayacaklarını ve öz sermayeyi evlerine postalayacaklarını kaydetti. Cohen, “Müvekkilim kaçmak için hiçbir çaba göstermedi” dedi.

FTX, kasım ayında, ABD’de iflas sürecini başlatmış ve şirketin CEO’su Sam Bankman-Fried istifa etmişti. ABD’de federal savcılar, geçtiğimiz hafta Bahamalar’da gözaltına alınan ve ABD’ye getirilen FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried hakkında “dolandırıcılık”, “finans yasalarını ihlal etmek” ve “kara para aklamak” dahil çeşitli suçlardan dolayı iddianame hazırlamıştı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) da Bankman-Fried’ı yatırımcıları dolandırmakla suçlamıştı. FTX, kasımda, ABD’de iflas sürecini başlatmış ve şirketin CEO’su Sam Bankman-Fried istifa etmişti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir