AKP’li Dağ’dan İmamoğlu açıklaması: Bu karar, Altılı Masa içerisindeki güç savaşını ortaya çıkardı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesince verilen mahkumiyet kararına ilişkin olarak, “Bu karar, 6’lı masa içerisindeki güç savaşını ortaya çıkardı. Bunu tüm vatandaşlarımız da görmüş oldu. Dünden beri de başka bir tiyatro oynanıyor. Bu tiyatroda baş aktör kim olacak, onun mücadelesini veriyorlar” dedi.

Hamza Dağ, parti temsilcileri ve beraberindeki heyetle Bergama Gazi İlkokulu ve Ortaokulu’nun açılış törenine katıldı. Törenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Dağ, Bergama Çevre Yolu, Selinos Antik Kanal Projesi, Millet Bahçesi, Zeytin Park ve Bergama Serbest Bölge gibi çok önemli hizmetleri kazandırmaya devam ettiklerini söyledi.

“Bu tiyatroda baş aktör kim olacak, onun mücadelesini veriyorlar”

İmamoğlu hakkındaki mahkumiyet kararına değinen Dağ, karar üzerinden bir mağduriyet oluşturma gayreti olduğunu söyledi. Kamuoyunun yaşananları yakından takip ettiğini dile getiren Dağ, “İyi Parti Genel Başkanı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın sevinç gösterilerini tüm kamuoyu gördü, takip etti. Yine bu karar, Altılı Masa içerisindeki güç savaşını ortaya çıkardı. Bunu tüm vatandaşlarımız da görmüş oldu. Dünden beri de başka bir tiyatro oynanıyor. Bu tiyatroda ısrarla herkes baş aktör kim olacak, onun mücadelesini veriyorlar” diye konuştu.

“Bırakın komediyi, tiyatroyu; gelin ciddi işlerle uğraşalım”

“Hem Google arama motorunda ortaya çıkan ‘eski başkan’ tabiri, buna karşı yazılan bir tweet ve yine bugün CHP grup toplantısında baba evlat kelamları, bu tiyatronun aşamaları, güç savaşının merhaleleri” diyen Dağ, şöyle devam etti:

“Bizim arkadaşlara tavsiyemiz şu; ülke yönetmek, memleket yönetmek, belediye yönetmek, parti yönetmek ciddi bir iştir. Bırakın komediyi, tiyatroyu, artık gelin bu ciddi işlerle uğraşalım. Ciddi işlerde yarışalım ve mücadele edelim. Hizmetlerle konuşalım. Bugün Bergama’da bile hamdolsun en az 10-15 tane hizmeti konuşuyoruz. Bergama daha fazlasını da hak ediyor ama İstanbul’u yönetenlerin, Türkiye’yi yönetmeye talip olanların, açıkçası böyle komedi tiyatrosu çevirmelerini değil, ciddi konularla ülkemizin gündemine gelmelerini bekliyoruz. Güç savaşında onlara muvaffakiyetler dilemekten başka bir şey yok ama Türkiye siyaseti adına 1 haftalık süre içerisinde muhalefette yaşanan tablo üzüntü verici. Türkiye siyasetinin önemli, kıymetli olduğunu değerlendiriyoruz. Onun için de bir an önce muhalefete çağrımız; bırakın bu komedi tiyatrosunu çevirmeyi, artık ciddi işler konuşalım, ciddi işlerde mücadele edelim. Hizmette, eser siyasetinde mücadele edelim diyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir