Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Ali Osman Akat, ‘Uyuşturucu’dan beraat etti!

Ali Osman Akat, ‘Uyuşturucu’dan beraat etti!

3 dak. okuma süresi
0
0
2
ali osman akat uyusturucudan beraat etti UAuxw5sz

Kolombiya’dan ‘kozmetik ürün’ adı altında uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla tutuklanan eski Türk- Amerikan İş Adamları Derneği (TABA) Genel Başkanı ve L’actone Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat’ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yargılandığı davada karar çıktı.

İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Süleyman Yekenkunrul ve Tevfik Akan Atak getirildi. Diğer sanıkları ise avukatları temsil etti. Duruşmada son savunmalarını yapan sanıklar, suçlamaları reddederek beraatlerini talep ettiler.

5 sanığa beraat

Mahkeme heyeti, sanıklar Ali Osman Akat, Sarra Chouıekh, Ali Karataş ve Mustafa Güldiken hakkında “uyuşturucu ve uyarıcı madde ithal etme” suçundan dava açılmışsa da sözkonusu suçu işlediklerine dair “yeterli, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediği” gerekçesiyle beraatlerine karar verdi.

Bir süre tutuklu kalan sanıkların hükmün kesinleşmesinin ardından ağır ceza mahkemesine tazminat isteminde bulunabilecekleri de kararda yer aldı. Heyet, tutuklu sanık Süleyman Yekenkunrul hakkında da “yeterli delil elde edilemediğinden” beraatine ve yurt dışı yasağı konularak tahliyesine karar verdi.

Sanık Tevfik Akan Atak ise ‘uyuşturucu veya uyarıcı madde ithal etme’ suçundan neticede 25 yıl 3 ay 22 gün hapis cezasına ve 262 bin 500 lira adli para cezasına çarptırıldı. Ayrıca sanığın tutukluluk halinin de devamına karar verildi.

Erdoğan ve Soylu ile fotoğrafları ortaya çıkmıştı

Akat’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve aralarında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da olduğu birçok bakan ile birlikte fotoğrafının ortaya çıkması, kamuoyunda tepkilere yol açmıştı.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

ABD’de “para çekme” telaşı… 126 milyar dolar

Önce Silikon Vadisi Bankası ardından iki bankanın daha batması ABD ve dünya çapında krize …