Altcoin Uzmanları: Bu 4 Coin Derin Düzeltme Görebilir!

Altcoin analistleri, Bitcoin’in 17,000 dolar altında sıkıştığı 19 Aralık haftasında kısa vadeli görünümü tekrar ele alıyor. Yeni yıldan önce düşük volatiliteye dikkat çeken analistler, önümüzdeki haftalarda derin bir düzeltme göreceğimizde fikrindeler. İyi haber, düzeltmenin kısa süreli olması ve daha yüksek seviyeler için zemin hazırlaması.

Credible, bu 3 altcoin için ‘önce’ düzeltme bekliyor

Tanınan Twitter analisti, Bitcoin ve Ethereum kısa vadeli tahminlerini güncelledi. Teknik analist, yeni bir videoda, Bitcoin’in muhtemelen “muhtemelen 19.000 dolar aralığına” sıçrayacağını söylüyor. Fakat, bunun öncesinde 16.300-16.400 dolar bölgesini koruması gerektiğini belirtiyor. Analistin tahminlerine göre Bitcoin, kısa vadede 16.000 doların üzerinde kalmayı başarırsa 19 dolar için yeterli gücü toplayacak.

Analist daha sonra Ethereum’un grafiğine göz atıyor. ETH fiyatının yukarıda belirttiği yükseliş hareketlerini takip edeceğini söylüyor. Credible ayrıca, Ethereum fiyatının yakında 1,073 dolar altında dip bulmasını bekliyor . Analist bu düşüşün kısa süreli olacağını ve ETH’nin burada yerel bir dip kaydedeceğini söylüyor. Analizlerin teknik görünümü şu şekilde:

Credible son olarak Curve DAO (CRV) grafiğindeki fırsatları ele aldı. Tıpkı Ethereum gibi CRV fiyatının da Bitcoin’in ivmesine takip edeceğini söyledi. Kripto analisti, CRV’nin düzeltme göremeden önce 0,50 dolar bölgesine geri döneceğini tahmin ediyor. Daha sonra bu bölgeden 0,70 dolara kadar yükseliş göreceğimizi söylüyor. 2023 için görünümü için Credible, CRV fiyatının 1,55 hedefine kadar tırmanacağını tahmin etti. CRV şu anda 0.5289 dolardan işlem görüyor ve böyle bir durumda 3x’e yakın kazanç sağlayacak.

Rekt Capital, bu altcoin’ler için uyarı verdi

Bir diğer popüler analist, Bitcoin’in 17.150 doları kıramamasının piyasanın sağlığı için iyiye işaret olmadığını söylüyor. Kriptokoin.com analizlerinden takip ettiğiniz üzere BTC, hafta başından bu yana 17,000 dolarda sıkıştı. Rekt, yeni analizlerinde, Bitcoin’in kritik bir direnci olan 17.150 dolardan %20 düşebileceğini tahmin ediyor:

Özellikle 17.150 dolar direnç olarak hareket etmeye devam ederse, yeni BTC dip seviyeleri olası olabilir. Bu nedenle, -%20’ye varan bir düşüşle 13.900 dolara düşmesi göz ardı edilemez. BTC için %-20’lik bir düşüş kesinlikle altcoinleri olumsuz etkiler ve %-20’den fazla düşüş yapmalarına neden olur.

Analiste göre, tarihsel ayı piyasa verileri özellikle Bitcoin için düşüş eğilimi gösterirse, bu doğrudan altcoin piyasası üzerinde etkili olacak. Rekt, birçok altcoin fiyatının şu anda ATH’den %90’dan fazla indirimli olduğunu belirtiyor. Bu nedenle, BTC’nin 17.150 doları korumasının altcoin piyasası için iyi bir şans olduğunu söylüyor.

Ethereum ve Cardano için bu seviyeler kritik

Daha sonra Ethereum bakan analist, kritik bir destek seviyesini dirence dönüştürdükten sonra daha fazla düşüş göreceğini tahmin ediyor:

Bu Aralık ayında, ETH üç aylık desteği geri alamadı. Aslında, aynı eski üç aylık destek, yeni bir direnç işlevi görüyor. ETH gerçekten aylık 1.300 doların altında kapanırsa, o zaman yeni yılda çok daha düşük fiyatlar bekleniyor.

Rekt Capital son olarak Cardano grafiğine göz attı. ADA fiyatının yakın zamanda düşüş trendini tersine çevirecek kadar güçlü olmadığını söyledi:

ADA, bu BTC ayı piyasasında -%91’in izini sürdü. Aşağıda bir süreliğine büyük bir destek olmadığı için daha fazla olumsuzluk gelecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir