Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Amazon’un Kripto Para Planları İçin Tarih Belli Oldu!

Amazon’un Kripto Para Planları İçin Tarih Belli Oldu!

5 dak. okuma süresi
0
0
0
amazonun kripto para planlari icin tarih belli oldu EfaeX8O9

Amazon yakında NFT’lere girişen en son Fortune 500 şirketi olabilir. Bugün bildirildiği üzere, e-ticaret devi bu baharda bir “kripto para girişimi”, başka bir deyişle bir NFT girişimi başlatmayı planlıyor. Yayının konuştuğu anonim bir kaynağa göre, şirketin odak noktası, oyuncuları NFT’lerle ödüllendiren blockchain tabanlı oyunlara odaklanacak. İşte detaylar…

Amazon’un NFT projeleri dikkat çekiyor

Rapora göre, platformun Amazon Web Services’e (AWS) karşı Amazon’un tükeneceği iddia ediliyor, ancak personel açısından sorumluluğu kimin üstlendiği hala net değil. Bu haber, AWS’nin Avalanche Blockchain’inin arkasındaki şirket olan Ava Labs ile yakın tarihli ortaklığının hemen ardından geldi. O sırada yayınlanan bir basın bülteninde ekipler, Ava Labs’ın AWS Marketplace’e yönetilen bir hizmet olarak Subnet dağıtımını eklemeyi planladığını ve bireylerin yalnızca birkaç tıklamayla özel Alt ağlar başlatmasına olanak tanıdığını belirtti. Ava Labs’ın Kurucusu ve CEO’su Emin Gün Sirer, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Hem bireysel hem de kurumsal geliştiriciler için AWS ile node’ları başlatabilmek ve ağları test edebilmek, kendileri için en anlamlı olan yasal yargı alanında büyük bir nimet oldu.

Bu amaçla, bu en son NFT haberi, Amazon’un Web3 dünyasına attığı son adımdır. Bu, birçok kişinin geldiğini gördüğü bir adım. Amazon CEO’su Andy Jassy, Nisan 2022’de CNBC’de verdiği bir Squawkbox röportajında, şirketin bir gün NFT satacağına inandığını belirtmişti. “NFT’lerin çok önemli ölçüde büyümeye devam etmesini bekliyorum. Muhtemelen perakende işimizde bir ödeme mekanizması olarak kriptoyu eklemeye yakın değiliz, ancak zamanla kriptonun daha da büyüdüğünü göreceğinize inanıyorum” dedi. Amazon’un NFT sattığını görüp göremediği sorulduğunda Jessy, “Evet, sanırım yakında olacak” yanıtını verdi.

Amazon, kripto para projesi için ilkbahara işaret etti

Bu son plan, Amazon’un yerleşik Web3 sanatçılarıyla işbirliğine yönelik daha önce söylentilere dayanan çabalarının yeni bir evrimi gibi görünüyor. Daha önce Amazon, dünya çapında NFT kültürünü ve bozulmasını araştıran NFTMe adlı bir dizi aracılığıyla NFT alanına dahil olmuştu. Anonim kaynakların aktardıkları dışında, Amazon’un NFT’lere yaklaşmakta olan baskını hakkında çok az şey bilinmesine rağmen, şirket muhtemelen önümüzdeki aylarda halkla daha fazla bilgi paylaşacak, çünkü Nisan bu mevcut çabalar için geçici çıkış tarihi gibi görünüyor.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

İkinci el araçlarda yaş ortalaması 15

Sıfır araçlara olan talep karşısında sıralar 2024’e kayarken, ikinci elde de yoğun bir sat…