Analist: Bu 2 Büyük Altcoin ‘Zombi’ Haline Gelecek!

Bir dizi merkezi olmayan ve merkezileştirilmiş varlıkla kriptodaki en çalkantılı yıllardan biri 2022 oldu. İflaslar ve çöküşlerle zor bir yıl olsa da, ekosistem gelişmeye devam etti. Bununla birlikte süreç, kötü aktörleri ve kötü uygulamaları dramatik olsa da ekosistemin dışına itti. Risk sermayedarı ve DARMA Capital’in yönetici ortağı Andrew Keys, 2023 için Blockchain öngörülerini yazdı. Bunlardan birisi de de iki büyük altcoin projesinin zombiye dönüşeceği yönündeydi.

“Bu iki altcoin ‘zombi’ye dönüşecek!”

Andrew Keys’e göre, geriye kalan ‘vaporware’  Blockchain’ler, nihayet ‘en iyi’ Blockchain’ler olarak konumlarını kaybedecekler. Bu arada, vaporware, reklamı yapılmış ancak yalnızca bir konsept olduğu veya hâlâ yazıldığı veya tasarlandığı için henüz satın alınamayan yazılım veya donanımlar için kullanılır. Keys, bunu açıklarken, “spekülatif para bile ekosistemlerini terk ediyor” diyor. Bu noktadan devam eden Keys, şu açıklamayı yapıyor:

Piyasa değeri açısından ele aldığınızda, EOS ve Cardano gibi vaporware Blockchain’ler ‘en iyi’ Blockchain’ler arasında kaldı. Mevcut durumda, Cardano ilk 10’da, EOS ise ilk 40’ta yer alıyor. Bu projeler, Web3’ün geri kalanında meydana gelen çığır açıcı yeniliklere rağmen neredeyse hiç ekosistem geliştirme geçirmediler. Bu yüzden, ilk günlerinden itibaren hala hyp’e dayanıyorlar.

Analist zombi dedi, Hoskinson ti’ye aldı!

Keys’e iki altcoin projesini lider altcoin projesi ile kıyaslıyor. Bu bakımdan, Ethereum’un yanında devede kulak kaldığını ima ediyor. Buradan hareketle Keys, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Ayı piyasasının mevcut derinliğinde, Ethereum her 24 saatte bir 1 milyar dolarlık hacmi koruyor. Bunu, Cardano’nun yaklaşık 1 milyon dolar ve EOS’un yaklaşık 100.000 dolar günlük hacmiyle karşılaştırın. Ayı piyasası hiçbir altcoin projesine karşı nazik olmadı. Ancak EOS yaşadığı 4,2 milyar dolar kayıpla benzersiz bir konumda. Çünkü, başlangıçtaki fonlamaya kıyasla en fazla yıkıma uğrayan altcoin oldu.

Andrew Keys’e göre, her iki altcoin de erken tüketicilere verilen vaatleri yerine getirmiyor. Bu yüzden, llk token arzı öncesindeki kurumsal yatırımcıların ve ilk bireysel yatırımcıların bile 2023’te ilgilerini kaybedeceğini söylüyor. Bu bağlamda şu tahminleri yapıyor:

İnkar edilemez on-chain benimseme eksikliği altında kalan son ana akım destekçilerini nihayet kaybedecekler. İşte o zaman ölüm çanları, bu vaporware altcoin projeleri için çalacak.

Cardano mucidi Charles Hoskinson, bu sert eleştirilere sessiz kalmadı. Hoskinson, Twitter’dan bir paylaşım yaparak, Andrew Keys’in iddiasına cevap verdi. Cardano kurucusu, alaylı bir üslupla Cardano’nun artık bir zombi Blockchain olduğunu söyledi.

Kriptokoin.com’un bu makalesinden Andrew Keys’in 2023 öngörülerine göz atınız.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir