Aydın Ilgaz vefat etti (cenaze töreni ve defin yeri)

Rıfat Ilgaz’ın oğlu yazar ve yayıncı Aydın Ilgaz hayatını kaybetti. Ilgaz’ın sevenleri cenaze töreninde son vazifesini bugün yerine getirecek. İşte Aydın Ilgaz’ın cenaze namazı saati ve defin yeri.

Aydın Ilgaz vefat etti

Türk edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan Rıfat ılgaz’ın oğlu Aydan Ilgaz 82 yaşında vefat etti. Ilgaz’ın Sabah saatlerinde evinde kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen Ilgaz kurtarılamadı.

Aydın Ilgaz nereye defnedilecek?

Aydın Ilgaz’ın kızı Elif Ilgaz, babasının vefatının ardından; “Babam Aydın Ilgaz’ı kaybettik. Çok üzgünüm. Yarın Zincirlikuyu Mezarlığı camisinden öğle namazının ardından yine Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Arayan, soran dostlara çok teşekkür ederim” açıklamasını yaptı.

Cenaze namazı ne zaman kılınacak?

Öte yandan ılgaz’ın kendi hesabından cenaze namazına ilişkin açıklama paylaşıldı. Aydın ılgaz’ın cenaze namazı 20.12.2022 Salı günü öğle namazına müteakip kılınacak. Daha sonra Zincirlikuyu mezarlığında toprağa verilecek.

Aydın Ilgaz hakkında

Aydın Ilgaz 2 Mart 1940 tarihinde İstanbul’a doğmuştur. Türk edebiyatına önemli eserler bırakan yazar Rıfat Ilgaz’ın oğludur. Aydın’ın gaz babası ile birlikte kurduğu Çınar Yayınları’nın sahibiydi.

.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir