Ana Sayfa Dünyadan Haberler Babacan’dan İHA açıklaması: Kusura bakmayın dokunacağız!

Babacan’dan İHA açıklaması: Kusura bakmayın dokunacağız!

4 dak. okuma süresi
0
0
0
babacandan iha aciklamasi kusura bakmayin dokunacagiz hYhjePDK

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, altılı masanın cumhurbaşkanı adayına ilişkin, “Altı genel başkandan birisi aday olursa biraz zaman kazanırız. Olmazsa, bir başka isim üzerinde mutabık kalırız, o da dünyanda sonu değil. Dışarıdan gelecek isim de sisteme adapte olur” dedi.

Babacan, Fox TV’deki “Çalar Saat” programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

İHA ve SİHA’larla ilgili açıklamalarda bulunan Babacan “Şimdi seçim yaklaşıyor. Hükümetin elindeki en önemli propaganda projelerinden bir tanesi bu. Bu da öyle bir hale getirildi ki ‘Bu kutsal, dokunulmaz, dokunanı mahvederiz’ falan gibi bir durum oldu. biz dokunacağız tabii ki yani.” ifadelerini kullandı.

Parti olarak takım oyununa inandıklarını ifade eden Babacan, kendisinin “golcü” olduğunu ileri sürdü. Babacan, “Ekonomide attığım goller belli zaten. Dışişleri bakanıyken ülkemizin en itibarlı, sözünün en kuvvetli olduğu dönemi yaşadı bu ülke. Avrupa Birliği Bakanı oldum, müzakerelerin en hızlı ilerlediği dönem o dönem. Biz görev adamıyız, görev neyse onu yaparız” diye konuştu.

Takımın bir kaptanı olacağını, bu kaptanın kim olacağına gelecek haftalarda karar vereceklerini anlatan Babacan, şöyle devam etti:

Önemli olan takım olarak başarılı olmamız. Takım kaptanı ben olmuşum, başka arkadaşımız olmuş önemli değil. Sen ol derlerse gayet güzel yaparız. Başka bir arkadaşımız da olabilir. Altı kişi deriz ki takımımız yedi kişi olsun. Takarız koluna ‘Sen takım kaptanı ol.’ deriz.”

Babacan, “Altılı masada kriz var mı, problem yaşanıyor mu?” sorusu üzerine, şunları kaydetti:

“Kriz kelimesini asla kullanmamak lazım. Kriz yok ama pek çok konuda farklı görüşler var. Farklı görüşler tabii ki olacak. Herkes kendi görüşünü ortaya koyuyor ve karşılıklı ikna süreci oluyor. Nihayetinde bir ortak noktada buluşuyoruz. Altılı masa yürür, sonuç verir, hiç endişe etmeyin.”

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

Vucic: Sırbistan bekası için her şeyi yapacak

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, ülkesinin bekası için her şeyi yapacaklarını söy…