Bağcılar’da aile sağlığı merkezinde doktoru darbeden saldırgan tutuklandı

İstanbul’un Bağcılar ilçesindeki Çınar Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli Aile Hekimi Mahmut Doğan’a saldıran Yasin İ. (28), “basit yaralama” suçundan tutuklandı. Saldırganın yaralama, gasp, tehdit ve cinsel taciz gibi birçok suçtan kaydı olduğu ortaya çıktı.

Bağcılar’daki Çınar Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli Dr. Mahmut Doğan, dün görevi başındayken Yasin İ.’nin saldırısına uğramıştı. Saldırgan, polis tarafından gözaltına alınırken Doğan da ambulansla Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Emniyette yapılan incelemelerde yaralama ve cinsel taciz gibi birçok suçtan kaydı olduğu belirlenen şüpheli Yasin İ. hakkında, “kasten yaralama” ve “kamu malına zarar verme” suçlarından işlem başlatılmıştı.

Bağcılar’daki Şehit Cemal Şenel Polis Merkezi’ndeki işlemleri tamamlanan zanlı, bugün adliyeye sevk edildi. Yasin İ., savcılık sorgusunun ardından çıkarıldığı hâkimlikçe, “basit yaralama” suçundan tutuklandı.

Şüphelinin ifadesi ortaya çıktı 

Şüpheli Y.İ., hâkimlikteki ifadesinde, olay günü lavabo ihtiyacını gidermek için sağlık ocağına girdiğini, buradan çıktığında müştekiyle karşılaştığını iddia etti.

Müşteki Doğan’ın kendisine izin alması gerektiğini söylediğini kaydeden şüpheli Y.İ., özür dileyip çıkışa yöneldiğini, müştekinin kendisini takip ettiğini, çıkışta aralarında arbede yaşandığını, istemeden de olsa olayın bu noktaya geldiğini öne sürdü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir