Bakan Bilgin’den asgari ücret ve EYT konusunda yeni mesajlar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret ve EYT konusunda yeni mesajlar verdi.

Bakan, EYT konusunda, “Çalışmaları yaptık, kredi konusunu Nureddin Bey ile çözdük” ifadelerini kullandı.

Vedat Bilgin, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını ziyaretinde konuştu. Bakan, EYT konusunda şu ifadeleri kullandı:

“Teknik çalışmalarımız EYT ile ilgili tamamlanmak üzere. Eskiden dijital ortamda kayıtlar tutulmadığı için, özellikle özel sektörlerde çalışan sigortalı işçilerde bu çok yaygın. Herhangi bir kaybı olmasın, dijital ortama aktarılması konusunda çalışmalarımız. Bugünlerde yurtdışındaki konsolosluklarda yoğun bir çalışmamız var.

Kıdem tazminatının ödenmesi konusunda kredi verilmesi. Bakan Nebati de bu konuda hazırlıkların yapıldığını aktardılar. Talep gelmişti, çalışmaları yaptık ve kredi konusunu da Nureddin Bey ile çözdük.

Bizim aralık içinde bitirip inşallah teknik çalışmaları bitirdikten sonra Meclis’te arkadaşlarımızla ve yüce Meclis’in kararına sunacağımız çalışmalar EYT ile ilgili tamamlanmak üzere.”

Asgari ücret

Asgari ücret için Tespit Komisyonu’nun üçüncü toplantısının salı günü gerçekleştirileceğini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, “İşverenlerimizin ve işletmelerimizin ödeyebileceği bir ücret seviyesi olması. İşletme olmazsa, işveren olmazsa işçi olmaz. İşçimize rahat nefes aldıracak, tahribatı onaracak bir asgari ücret seviyesinin de bu uzlaşmada belirlenmesi gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir