Bakan Bozdağ: Ayasofya’nın zincirleri kırıldı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “2021’in Temmuz ayında muhterem Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın riyasetinde kılınan cuma namazıyla beraber Ayasofya zincirleri kırıldı. Yeniden ibadete açıldı, ceddimiz Fatih Sultan Mehmet Han’ın vakfiyesine dönüldü. Cumhurbaşkanı’mız Sayın Erdoğan değil de başka birisi Türkiye’de adı geçen herkesi kastederek söylüyorum, Türkiye’nin cumhurbaşkanı başkası olsaydı, Allah için elinizi vicdanınıza koyun, cevap verin. Ayasofya’yı müzelikten çıkarıp ibadethaneye çevirmeyi bırakın hayata geçirmeyi, düşünmeye cüret edebilir mi? Vallahi edemezler” dedi. 

Bakan Bozdağ, Şehit İbrahim Yılmaz Dini İhtisas Merkezi’nin açılışında, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün kurduğu önemli bir kurum olduğunu söyledi.

“Ayasofya’nın zincirleri kırıldı”

AK Parti’nin din ve vicdan hürriyeti konusunda ülkede yaşanan sorunları çözmek, din ve vicdan hürriyetini Türkiye’de tam anlamıyla hayata geçirmek açısından da ciddi adımlar attığını söyleyen Bozdağ, şöyle konuştu: 

“2021’in Temmuz ayında muhterem Diyanet İşleri Başkanlığı’mızın riyasetinde kılınan cuma namazıyla beraber Ayasofya zincirleri kırıldı. Yeniden ibadete açıldı, ceddimiz Fatih Sultan Mehmet Han’ın vakfiyesine dönüldü. Çok net söylüyorum; eğer Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde, Türkiye’nin yönetimi cumhurbaşkanımızda olmasaydı; bu piyasada gezen Altılı Masa’nın etrafında ve başka yerde olan, hatta AK Parti’nin içinde olanları da katarak söylüyorum, ben de dahil, ‘Şimdi zamanı değil. Hele biraz daha bekleyelim. Vakit biraz daha olgunlaşsın. Şartlar iyi değil diye diye’ emin olun şu dediklerimin hiçbirini hayata geçiremezdik.

“Türkiye’nin cumhurbaşkanı başkası olsaydı, Allah için elinizi vicdanınıza koyun; Ayasofya’yı müzelikten çıkarıp ibadethaneye çevirmeyi bırakın hayata geçirmeyi, düşünmeye cüret edebilir mi?”

Cumhurbaşkanı’mız Sayın Erdoğan değil de başka birisi Türkiye’de adı geçen herkesi kastederek söylüyorum, Türkiye’nin cumhurbaşkanı başkası olsaydı, Allah için elinizi vicdanınıza koyun, cevap verin. Ayasofya’yı müzelikten çıkarıp ibadethaneye çevirmeyi bırakın hayata geçirmeyi, düşünmeye cüret edebilir mi? Vallahi edemezler. İşte böylesi büyük bir cesur liderin önderliğinde din ve vicdan hürriyetine ilişkin Anayasa’mızda yer alan kurallar yeniden Anayasa’nın ruhuna uygun hayata geçirilirken, bu milletin manevi değerlerine vurulan zincirler de bir bir kırıldı. İnşallah bu zincirleri yeniden takmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecek.” 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir