Bakan Kirişci: Sorunları çözeceğiz, böyle söyleyip de sonra gidip unutan bir bakan olarak tarihe geçmek istemiyorum

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Antalya’nın Kumluca, Finike ve Demre ilçelerinde sele neden olan derelerle ilgili çalışmaların bir an evvel bitirilmesi talimatını vererek, “Derelerin ıslahı konusunda hızlı bir şekilde ne yapılması gerekiyorsa yapalım. 3 gün sonra vatandaş da unutur, hepimiz unuturuz. Unutmayalım. Burası afet bölgesi ilan edilmişken bu sorunları çözeceğiz. Böyle söyleyip de sonra gidip unutan bir bakan olarak tarihe geçmek istemiyorum” dedi.

Kirişci, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile 12 Aralık’ta sel afetinin yaşandığı seralarda incelemelerde bulundu. Şiddetli yağışta taşkınlara neden olan dereleri gezen bakanlar, DSİ Antalya Bölge Müdürü Özhan Erdanışman‘dan derelerdeki ıslah çalışmaları hakkında da bilgi aldı.

Bölgenin tarım açısından önemli olduğunu vurgulayan Kirişci, çiftçilerin hem ülkedeki insanlar hem de yurt dışı için ürettiğini söyledi. Derelerde taşkınların meydana gelmesi sonucu sel olayının yaşandığını ifade eden Kirişci, şunları belirtti:

“Unutan bir bakan olarak tarihe geçmek istemiyorum”

“Derelerin ıslahı konusunda hızlı bir şekilde ne yapılması gerekiyorsa yapalım. 3 gün sonra vatandaş da unutur, hepimiz unuturuz. Unutmayalım. Burası afet bölgesi ilan edilmişken bu sorunları çözeceğiz. Vatandaşımız da bunu görecek, ‘Allah razı olsun’ diyecek. Ben burada bir servet görüyorum. Bu insanlar üretiyor ve ürettiğimizi tüketiyoruz. Fazlasını ihraç ediyoruz. Su ile ilgili mesele bitmeli. Böyle söyleyip de sonra gidip unutan bir bakan olarak tarihe geçmek istemiyorum. Burada üretim ve istihdam var.”

Kirişci ile Çavuşoğlu, seraları zarar görenlerle de bir araya geldi. Üreticilerin taleplerini dinleyen Kirişci ile Çavuşoğlu, gerçekleştirilecek destekler hakkında bilgi verdi. Çavuşoğlu, zarardan etkilenen ailelere eşya için yardım yapıldığını, hasar tespitlerinin ardından da gerekli ödemelerin gerçekleştirileceğini bildirdi. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir