Balinalar, ‘Büyük Haber’ Beklentisiyle Bu Altcoin’i Alıyor!

Veriler, altcoin balinalarının Aralık ayının başından beri agresif bir şekilde birikim yaptığını gösteriyor. Bu talep, özellikle ilk 10 arasından bir coin’i ilgilendirdiği için önemli.

Altcoin balinaları %14 düşüşü yoğun bir şekilde satın alıyor

Ripple (XRP) fiyatı, SEC’e karşı yasal savaşında bir zafere adım adım yaklaşıyor. Ancak gelişmelerin yavaş ilerlemesi, XRP fiyatının şu anda düşüş eğilimi gösteren daha geniş piyasa ipuçlarını takip etmesine neden oldu. Gözler şimdi gelecek yıl Mart ayına kadar sonuçlanması beklenen dava sürecinde. Fakat XRP destekçisi ve avukat John Deaton’ın tahminlerine göre sonuç Nisan’a hatta Mayıs’a kadar uzama ihtimali var. Bu da işlenmesi gereken kanıt ve belgelerin hacminden kaynaklanıyor.

Öte yandan davayla ilgili en son gelişme, Rodrigo Seira’nın provokasyon davası açması oldu. Pro hac yardımcısı olarak görünen Seria, Paradigm Operasyonları adına başka bir yargı alanından bir avukat vekili olarak görünecek. Kriptokoin.com olarak son gelişmelere bu yazıda yer verdik.

XRP balinaları biriktiriyor

XRP balinaları, arzın önemli bir kısmını toplamayı başardı. Böylece, son birkaç gün içinde fiyatlardaki düşüşün çoğunu satın alıyorlar. Santiment verilerine göre 1 milyon XRP ile 10 milyon XRP arasında tutan adres sayısı bir ayda %6,5 artışla 1.519’dan 1.617’ye yükseldi.

Aynı zamanda bu balinaların elindeki arz da önemli ölçüde arttı. Şu anda, bu 1.617 adres toplu olarak, kripto para biriminin başlangıcından bu yana kaydedilen en yüksek rakam olan XRP arzının yaklaşık %7,23’üne sahip. Yukarıda belirtildiği gibi, bu yükseliş davranışı perakende yatırımcılara da yansırsa, satın alma çılgınlığının neden olduğu XRP fiyat toparlanması başlayabilir.

Balinalar neden XRP biriktiriyor?

XRP fiyatı geçtiğimiz haftalarda sürekli düşüş halinde. Fiyatı son 7 günde %12 düştü. Bu fiyat hareketi, balinaları daha fazla XRP biriktirmeye motive etti. Ancak kripto balinaları son 24 saatte 120 milyon XRP taşımayı başardı. WhaleAlert, bir balina adresinin Bitso kripto borsasından 17,6 milyon dolar değerinde XRP satın aldığını bildirdi. Bu arada, balinalar onları terk etmek için yaklaşık 70 milyon XRP’yi kripto borsalarına taşıdı.

Santiment tarafından sağlanan veriler, balinaların, Aralık ayında agresif bir şekilde XRP biriktirdiğini gösteriyor. 1 ila 10 milyon XRP balina adreslerinin sayısı ATH ulaştığı vurgulandı. Bu, büyük ihtimalle yaklaşan dava süreci öncesi dip fiyatları değerlendirmek isteyen yatırımcıların hamlesiydi.

Altcoin balinaları biriktirirken, XRP fiyatı dalışa geçiyor

Pozitif ivmenin olmaması ve yatırımcıların devam eden korkuları, piyasanın değer düşüşüne dikkat çekmesine neden oldu. Sonuç olarak, XRP fiyatı da aynı şeyi yaptı. 0,34 dolardan işlem gören XRP, son yedi gün içinde neredeyse %14 düştü. XRP fiyatı şu anda 0,34 doları geçemeyince kısa vadeli destek seviyesini 0,33 dolarda test etmeye daha yakın. Altcoin bu seviyenin altına düşerse, analist Aaryamann Shrivastava, 0,32 dolara gerileyebileceğini tahmin ediyor. Buradan herhangi bir düşüş, kripto para biriminin 0,31 dolara düşmesine neden olacak.

Diğer yandan, Ripple ve XRP son zamanlarda davadan gelen olumlu haberleri ralliyle değerlendirdi. Bu nedenle, analist Shrivastava, yukarı yönde fiyat hareketlerini göz ardı etmiyor. Balina birikimine bireysel yatırımcılarında eşlik ettiği bir durumda şu senaryoyu ortaya koyuyor.

Ancak, XRP balinalarının çabaları bireysel yatırımcılarda yükseliş davranışını tetiklerse, fiyat yükselmeye başlayabilir. 0,34 doları bir destek tabanına çevirmek, XRP’nin 0,37 dolardaki kritik direnci kırma girişiminde bulunmasına izin verir. Bu seviyenin üzerinde günlük bir mum çubuğu, düşüş tezini geçersiz kılar ve altcoinin 0,39 dolara doğru yeniden toparlanmasına neden olur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir