Binance Duyurdu: Bu Altcoin’den Daha Fazla Alacak!

Günlük işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bir yatırımı dolayısıyla portföyünde milyonlarca dolarlık SHIB eklemiş olacak. İşte detaylar…

Binance portföyüne daha fazla SHIB ekleniyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance’in ABD kolu Binance.US, iflas etmiş kripto komisyoncusu Voyager Digital’i satın aldığını duyurmuştu. Bu gelişmenin ardından Shiba Inu (SHIB) pozisyonunu on milyonlarca dolar değerinde artıracağı ortaya çıktı.  Nansen tarafından paylaşılan verilere göre, Voyager cüzdanlarında 76 milyon dolar değerinde SHIB tokeni bulunuyor. Nansen’e göre, Voyager Digital’in toplam varlıkları 579 milyon dolar değerinde. Shiba Inu, Voyager’ın 579 milyon dolarlık varlıklarının yüzde 13,1’ini oluşturuyor.

Önde gelen meme coin, Voyager’ın dolar değerine göre üçüncü en büyük kripto varlığı olarak sıralanmakta. Veriler ayrıca, Ethereum’un, cüzdandaki 255 milyon dolarlık değerine işaret ediyor. Böylece Voyager’ın dolar değerine göre en büyük varlığı olduğunu gösteriyor. İkinci en büyük varlık, 81,7 milyon dolar değerindeki USDC’dir. USDC, ABD dolarına sabitli bir stablecoin’dir. Shiba Inu, Voyager’ın cüzdanlarında tutulan üçüncü en büyük kripto varlığı olarak sıralanmakta. Öne çıkan token; Voyager (VGX), Polygon (MATIC), Chainlink (LINK) ve Avalanche’ın (AVAX) önünde yer alıyor.

Borsa, Voyager varlıklarını alıyor

Bu haftanın başlarında, Binance.US, Voyager’ı etkili bir şekilde kurtarma teklifini kazandı. Ardından iflas etmiş kripto para komisyoncusunun varlıklarını 1 milyar doların üzerinde satın aldı. Voyager’ın varlıklarını satın alma müzayedesinin, daha önce, çöküşünden kısa bir süre önce, FTX kazanmıştı. Bu yılın başlarında 1,4 milyar dolarlık teklif vermesinin ardından FTX, müzayedenin galibi olmuştu.

Ancak anlaşma, FTX’in likidite sorunlarıyla karşılaşmasının ardından borsanın iflas başvurusunda bulunmasıyla boşa çıktı. FTX’in düşüşünün ardından Binance CEO’su ve kurucusu Changpeng Zhao, Binance U.S.’nin Voyager’ın varlıkları için teklif vereceğini duyurdu. Voyager, 19 Aralık’ta yaptığı basın açıklamasında, Binance ABD’nin 1.02 milyar dolarlık bir anlaşmayla varlıkları için en yüksek ve en iyi teklifi verdiğini belirtti.

SHIB yatırımcıları için önemli bir haber daha geldi

Bu sırada, Binance’ten bağımsız olarak, SHIB yatırımcıları sevindirecek bir haber geldi. Bir Web3 merkezi olmayan cüzdanı olan Hero Wallet, kullanıcılarının bir banka kartı kullanarak Shiba Inu ve diğer yüzlerce kripto para birimini anında alıp satmalarını sağlamak için yakın zamanda bir Guardarian ödeme çözümü entegre etti. Bu ortaklık sayesinde Guardarian, Hero Wallet kullanıcılarına kripto ödemelerini sıfır ekstra maliyetle sorunsuz bir şekilde işlemek için beşten fazla ödeme seçeneği sağlayacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir