Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Binance’deki Bu 4 Altcoin İçin ‘Boğa Dalgası’ Bekleniyor!

Binance’deki Bu 4 Altcoin İçin ‘Boğa Dalgası’ Bekleniyor!

18 dak. okuma süresi
0
0
1

Analist Avi Felman’a göre, SushiSwap (SUSHI) kırılgan görünmüyor. Kripto analisti Kelvin Munene, Cosmos (ATOM)’un boğa koşusunu değerlendiriyor. Santiment, Cardano’nun (ADA) 2023’teki fiyat performansıyla ilgili bir paylaşım yaptı. Yerel dipten bu yana şok edici getiriler bildiren Fetch.AI (FET) yoluna devam edecek mi? Analistlerin altcoin projelerine ilişkin tahminlerini ve yorumlarını okuyucularımız için derledik.

“SushiSwap (SUSHI) canlandırılabilir”

Analist ve trader GoldenTree Asset Management’ın ağır yatırım yapan dijital varlık ticaret kolu başkanı Avi Felman, SushiSwap’in (SUSHI) makro beklentileri konusunda neden bu kadar hevesli olduğunu açıkladı. Felman, DeFi segmentinin ‘mavi çipleri’nin, özellikle de SushiSwap’in (SUSHI) 2023’teki beklentileri hakkında bir ileti dizisi paylaştı. Analist, 2022’nin 3. ve 4. çeyreklerinde altcoin projelerinin fiyatlarının, duyarlılığının ve kullanımının 218 kripto kışından beri görülmemiş düşük seviyelere gerilediğini kabul etti.

Bu arada, merkezileştirilmiş hizmetlerin bir dizi başarısızlığı, tamamen on-chain protokollerin gerekliliğini ortaya koydu. 2020 DeFi Yazının en fazla abartılan ‘verim toplama’ platformlarından biri olan SushiSwap (SUSHI), on-chain ‘nihai’ yönetişimin vaatleri ve zorluklarının ders kitaplarında yer alan bir örneği. Bu yüzden analist için kırılgan görünmüyor.

Dahası, SushiSwap’ın pek çok modülü yenilenmiş olarak yaklaşan yükseliş rallisini karşılıyor. Örneğin, hepsi için bir Web3 bilgi kodu tabanı olan Sushi Academy’yi başlattı. Hem temel Web3 sorunları hem de SushiSwap’in hizmetleri hakkında kripto yeni gelenleri eğitiyor. Ardından, SushiSwap, yükseltilmiş bir kullanıcı arayüzü ve gelişmiş ticaret araç seti ile 2023 ile buluşuyor. Hem pasif likidite sağlayıcıları hem de traderlar için yeni fırsatların kilidi açıldı. Ayrıca SushiSwap, yerel NFT trade işlevini ortaya çıkaran ilk ‘eski’ DeFi’lerden biri oldu.

ATOM göstergeleri, boğa koşusuna işaret ediyor

Kripto analisti Kelvin Munene, Cosmos (ATOM)’un teknik göstergelerini inceliyor. ATOM piyasası son saatlerde bir düzeltme yaşadı ve fiyat %1,62 artarak 15,05 dolar oldu. Bu yükseliş hakimiyeti, ATOM’u 14,31 dolar civarındaki desteğe ulaştıktan sonra 30 günün en yüksek seviyesi olan 15,12 dolara çıkardı.

Piyasa değeri, yükseliş hareketi nedeniyle %1,61 artarak 4.308.719.475 dolara yükseldi. Ancak 24 saatlik işlem hacmi %49,58 azalarak 253.741.041 dolar oldu. Mevcut kazanç, yatırımcıların olumlu duyguları ve ATOM’a yönelik artan taleple bağlantılı. Ancak 24 saatlik işlem hacmi düşüşte olduğu için yükseliş eğiliminin daha uzun süre devam edip etmeyeceği henüz net değil.

ATOM 24 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

ATOM 4 saatlik fiyat grafiğindeki McGinley dinamik gösterge çizgisi, 14.040 değeriyle kuzeye doğru ilerliyor ve bu da alıcıların fiyat hareketlerinde üstünlüğü olduğunu ve iyimser tavrın devam edeceğini gösteriyor. Fisher Dönüşümü, 0,71 değeriyle sinyal çizgisinin üzerinde seyrederek altcoin grafiğindeki pozitif momentumu doğruladı. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) şu anda 67,69’da, aşırı alım seviyesi olan 70’in hemen altında.

Bu, piyasanın aşırı alım ilan edilmeden önce hala bir miktar yükselme potansiyeline sahip olabileceğini gösteriyor. Bu hareket, piyasanın aşırı alım seviyelerine hızla yaklaşması nedeniyle pozitif eğilimin kısa vadede devam edebileceğine işaret ediyor.

ATOM 4 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Bollinger bantları, üst bant 15,541 dolar ve alt bant 12,944 dolar ile genişliyor ve ATOM piyasasında daha fazla oynaklık gösteriyor. Fiyat üst aralığa yaklaştıkça, 15,541 doların üzerine çıkması volatilitede önemli bir yükselişe ve kesinlikle boğa trendinin devamına işaret edecek. ATOM traderları, bu potansiyel fiyat atılımı ışığında daha değişken piyasa koşullarına hazır olmalı.

BBP’nin 0,988’lik pozitif eğilimi, alıcıların piyasa kontrolünü yeniden ele geçirdiğini gösteriyor. Bu da altcoin fiyatının yakında önemli bir yükselişe geçeceğinin işareti. Ek olarak, kuzeye doğru seyrediyor olması, piyasada çok sayıda boğa olduğu ve fiyatın yakında 15,541 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkabileceği anlamına geliyor.

ATOM 4 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: TradingView

Cosmos boğalarının hakimiyeti sürdürmek için kırılması ve mevcut direnç seviyesinin üzerinde kalması gerekiyor.

Balinalar biriktirdikçe ettikçe 2023’te altcoin fiyatı %65 arttı

Blockchain istihbarat firması Santiment, bugün Cardano’nun 2023’teki fiyat performansıyla ilgili tweet attı. Tweet’e göre, Cardano’nun (ADA) fiyatı 2023’te %65 artış kaydetti. İstihbarat firması, bu etkileyici kazancı, altcoin projesinin balina adresleri tarafından büyük miktarlarda biriktirilmesine bağlıyor.

ADA balina birikimi / Kaynak: Santiment

Paylaşım, 100.000 ile 100 milyon ADA tutan ADA adreslerinin, 8 Kasım 2023’ten bu yana birleşik cüzdanlarında en fazla parayı tuttuğunu belirtiyor. Ancak CoinMarketCap’e göre ADA’nın fiyatı son 24 saatte düştü. Basın zamanında ADA, son 24 saat içinde %0,34’lük bir fiyat düşüşünün ardından yaklaşık 0,3999 dolardan işlem görüyor. Buna rağmen, ADA’nın haftalık fiyat performansı %2,16 ile yeşilde kalmaya devam ediyor.

ADA için günlük grafik / Kaynak: CoinMarketCap

Kripto analisti Steven Walgenbach, ADA’nın teknik görünümüne ilişkin olarak şunları aktarıyor. ADA’nın fiyatı, 0,4071 dolarlık önemli bir direnç seviyesine yaklaşıyor. 2 Şubat 2023’te bu seviyenin üzerine çıkmaya çalıştı ve günlük en yüksek seviyesi 0,4136 dolar olarak belirlendi. Ancak bu hareket kısa sürdü, çünkü altcoin fiyatı günün işlem seansını 0,3981 dolardan kapattı.

9 günlük EMA çizgisi 20 günlük EMA çizgisinin üzerinde konumlandığı için ADA’nın mevcut ivmesi boğaları destekliyor. Günlük RSI göstergesi, günlük RSI çizgisi aşırı satım bölgesine doğru negatif eğimli olduğundan, bu ivmenin yakında sona ereceğini gösteriyor. Buna ek olarak, günlük RSI çizgisi SMA çizgisinin üzerinden geçerek bir yükseliş bayrağı sinyali veremedikten sonra, günlük RSI çizgisi günlük RSI SMA çizgisinin altında konumlanıyor.

AI silahlanma yarışı hızlanırken bu altcoin patladı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, OpenAI’nin ChatGPT’sinin yadsınamaz potansiyeli, yapay zekaya yoğun bir ilgi yarattı. Ayrıca, yapay zeka ile ilgili kripto paraları önemli ölçüde daha yüksek fiyatlara çıkarmaya yardımcı oldu. New York Times, programın AI’da bir ‘silahlanma yarışı’ yarattığını, tüm teknoloji dünyasının aynı anda gücünü kullanmak için koştuğunu, aksi takdirde tamamen kesintiye uğrama riskini aldığını söylüyor.

Dün, artık ünlü olan yapay zeka sohbet robotunun lansmanından bu yana yalnızca iki ay içinde aylık 100 milyondan fazla aktif kullanıcıyı aştığı raporları yayıldı. Karşılaştırma için, UBS analistleri Instagram’ın aynı başarıya ulaşmasının 30 ay sürdüğünü, TikTok’un ise dokuz ay sürdüğünü söylüyor.

FET dev bir ralli yaşadı / Kaynak: TradingView

Fetch.AI’nin OpenAI veya ChatGPT ile hiçbir ilişkisi yok. Ancak daha büyük kategorik eğilimden yararlandı. Şu anda piyasa değerine göre 139. kripto para birimi. Ayrıca, şu anda yeşil bölgede ilerlemeye devam ediyor. Bu arada FET, yılbaşından bugüne %269’luk bir ralli yaptı ve Kasım sonunda belirlenen düşük seviyelerden %529’luk bir toparlanma kaydetti. Tüm bu olumlu gelişmelere rağmen Fetch.AI, 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %73 aşağıda kaldı. 1,26 doların üzerindeki eski yüksek seviyeler, buradan kabaca %269 daha yukarıda.

Altcoin rallisine devam edecek mi?

Fetch.AI, yıla başlamak için ve yerel dipten bu yana şok edici getiriler bildirdi. Diğer AI tokenlerinin yanı sıra daha geniş kripto piyasasında daha iyi performans göstermeye devam ediyor. Ancak ani bir ralliden sonra, AI bağlantılı kripto para birimi geri çekilmeye hazır olabilir mi? Kripto analisti Tony Spilotro, şu analizlerini paylaşıyor.

Boğa senaryosunda, FET, 20 aylık basit hareketli ortalama olan Bollinger Bantlarının orta çizgisinde aylık olarak patlıyor ve eski yüksek seviyelerin yakınında bulunan üst bant için koşuyor. Ayı senaryosunda, FET dirençte reddedilir. Ralli ayrıca yavaşlayabilir ve fiyat daha tarafsız bir sonuçla medyanın altında konsolide olabilir.

Bollinger Bantlarına göre FET aylık dirence ulaştı / TradingView

FET’deki bükülme noktası, TD Sequential kullanılarak mükemmelleştirilmiş bir TD9 satış kurulumunu tetikleyen haftalık zaman diliminde de görülebilir. Kurulum, TDST direncinin hemen altında görünüyor (aşağıda gösterilen kırmızı çizgi). Sinyal, uzun bir ralliden sonra FET satışını desteklese de başarısız bir satış sinyali, güçlü bir satın alma sinyalidir. FET haftalık grafiklerinin mükemmel bir satış düzeniyle sonuçlandığı önceki üç örneği not edin. Üçte ikisi zorlukla bir geri çekilmeye yol açtı ve FET tırmanmaya devam ederken, üçüncüsü daha uzun vadeli zirve ve zirveden dibe %95’lik acımasız bir çöküşle sonuçlandı.

AI trendi soğuyacak mı yoksa ısınmaya devam edecek mi? / TradingView
Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

ABD’de “para çekme” telaşı… 126 milyar dolar

Önce Silikon Vadisi Bankası ardından iki bankanın daha batması ABD ve dünya çapında krize …