Binance’deki Bu Altcoin İçin Dev Açığa Satış: Fiyat Eridi!

Kripto para borsası FTX’in çöküşü ve bu süreçte yaşananlar kripto topluluğunda ciddi şüphelere yol açtı. Hatta, FTX çöküşünde rol aldığı iddialarına muhatap olan Binance da bundan nasibini almaya başladı. Binance, son zamanlarda rezerv kanıtı ve tam varlık şeffaflığı nedeniyle topluluktan eleştiriler alıyor. Bu gelişmelerin ortasında Binance Coin (BNB)’de devasa short pozisyonlar oluştu. Bu da altcoin fiyatının erimesine neden oldu.

FUD ortasında devasa BNB satışı, altcoin fiyatı nereye gidiyor?

Kripto para piyasasının rengi, kısa süreli bir yeşilden sonra yeniden kırmızıya döndü. Bununla birlikte, bazı projelerin renk tonu daha koyu. Bunlardan birisi de en büyük kripto para borsası Binance’nin yerel tokeni Binance Coin (BNB). Altcoin fiyatındaki son düşüşün ardından, toplulukta artan bir short’lama hissiyatı var. Son haberlere göre, sert eleştirile alan denetim firması Mazars’ın kripto borsası ile bağlarını kesti. Uzmanlara göre, bu konudaki haberler, muhtemelen altcoin fiyatı üzerinde uzun süreli bir etki oluşturdu.

Bu arada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere kripto piyasasındaki genel hava, Federal Reserv’in 2023’te faiz artırımına devam edeceğine dair sinyallerinin ardından düşüş eğilimini sürdürüyor. Bu bağlamda, Binance BNB short’lama faaliyeti son günlerde toparlanmış gibi.

Binance’nin denetim ortağı Mazars Group, daha önce, borsa varlık şeffaflığı konusunda kripto topluluğunun tepkisiyle karşılaştı. Bu yüzden, bahse konu denetim firması Binance ile bağlarını askıya aldı. Trader topluluğu, Binance’in kullanıcı varlıklarını tutma ve depolama şekli konusunda tamamen şeffaf olmadığına inanıyor. Dolayısıyla bu güvensizlik, altcoin fiyatında keskin bir düşüşe yol açtı. Sonuçta, kripto borsasının varlıklarıyla ilgili tüm eleştiriler, Binance rezerv kanıtı denetim raporunu yayınladıktan sonra başladı.

BNB, ‘short squeeze’le mi karşı karşıya?

Bu arada, BNB traderları, varlık şeffaflığı etrafındaki FUD’un (korku, belirsizlik, şüphe) ortasında büyük short pozisyonlar açıyor. Bir kripto meraklısı olan Caesar, BNB tokenindeki short pozisyonların yaklaşık 118.000.000 dolara ulaştığını söyledi. Caesar, bir paylaşımında, traderların Binance’i çevreleyen tüm bu FUD ile içine yığıldığını belirtti. Bu, son zamanlarda altcoin fiyatındaki sürekli düşüşün ortasında geliyor.

CoinMarketCap verilerine göre BNB, son 24 saatte %3,45 düşüşle 236,10 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bununla birlikte, altcoin son bir hafta içinde, yaklaşık %18 değer kaybetti. Bu doğrultuda BNB, haftalık performans bakımından ilk 10 kripto arasında en kötüler arasında ikinci oldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir