Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Bomba DOGE Tahmini!

Ünlü analist Peter Brandt, “İşte Dut Ağacı’nın etrafında dönüyoruz” diyerek DOGE tahmini için grafik modelini paylaştı. Popüler meme coin’i Dogecoin, Binance’daki en büyük balinalarla yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Bu arada, Robinhood, müşterileri için ne kadar Dogecoin tuttuğunu açıkladı.

Peter Brandt’ın DOGE tahmini

Analistin, uydurma kalıbının tuhaf adı, çocuklar için popüler bir İngiliz tekerlemesine atıf yapıyor. Çocuklar bir daire içinde dans ederken söylenmesi amaçlanmış. Sözler, bir dut ağacının etrafında dolaşıp su toplamak ve çamaşır yıkamak gibi çeşitli aktiviteler yapan bir grup çocuğu anlatıyor.

Bu bağlamda Peter Brandt, Dogecoin’in şu anda bir ‘gidiş-dönüş’ün ortasında olduğunu öne sürüyor. Bu da fiyat artışlarının ardından kayıpların geldiği anlamına geliyor. Buradaki metafor, DOGE’nin daireler çizip durduğu için ilerleyemediğini gösteriyor.

Kaynak: Peter Brandt

Dogecoin’in fiyatı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın sosyal medya platformunun başında kalıp kalmamaya karar vermek için Twitter kullanıcılarına yönelik bir anket yapmasının ardından Pazartesi günü bir kez daha düştü. Dolayısıyla Dogecoin, Musk ile ilgili hareketlere karşı hassas olmaya devam ediyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, en popüler meme coin’i son iki yılda muhteşem bir yolculuk yaptı. DOGE, 2021’in başlarında muazzam kazanımlar kaydetti. Ancak, daha sonra, geçen Mayıs ayında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesinden %90,14 düştü. Daha yüksek faiz oranları, yatırımcıların Dogecoin gibi riskli kripto paralardan uzaklaşmasına neden oldu. Ayrıca, yatırımcılar daha geleneksel yatırımlara yöneldi. Bununla birlikte, meme coin’i hala 9,9 milyar dolar değerinde.

Robinhood, DOGE arzının %30’unu elinde tutuyor

DogeWhaleAlert’ın son paylaşımına göre, popüler trade uygulaması Robinhood, yatırımcıları adına cüzdanlarında sağlam miktarda meme coin DOGE tutuyor. Veriler, yatırımcıların platformda 3.000.744.639 dolar değerinde 38.439.544.979 DOGE tuttuğunu gösteriyor. Bu, piyasada dolaşan mevcut DOGE arzının kabaca %28’ini oluşturuyor.

Bunun dışında meme coin’i, son 24 saat içinde en büyük 1.000 token holder’ı için Binance’daki en çok kullanılan akıllı sözleşmelerden biri olarak ortaya çıktı.

DOGE fiyatı Elon Musk’ın tweet’ine tepki gösterdi

Twitter’ın yeni patronu milyarder Elon Musk, Twitter hesabında bir anket başlattı. Medya platformunun şefi, kullanıcılara onun sosyal konumunu bırakmasını isteyip istemediklerini sordu. Çoğunluk “evet” oyu verdi (yüzde 57).

Bunun ardından, Elon Musk’ın son birkaç yıldır hayranı olduğu Dogecoin bir darbe aldı. Böylece DOGE, kırmızı bölgeye girdi. Son 24 saatte %1,85 değer kaybetti. Ayrıca, geçen hafta kripto paranın fiyatındaki kayıp %13,63 oldu. Musk anketi başlatırken, sonuçlara uyacağını ve kullanıcıların ondan bunu yapmasını istemesi durumunda ayrılacağını belirtti. Şimdi ise sözünü tutup tutmayacağı merak konusu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir