Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Bitcoin’in Şubat ve Mart’ta Göreceği Seviyeler Belli Oldu!

Bitcoin’in Şubat ve Mart’ta Göreceği Seviyeler Belli Oldu!

6 dak. okuma süresi
0
0
0
bitcoinin subat ve martta gorecegi seviyeler belli oldu TnwzEMGm

Bitcoin fiyatı, FTX patlamasından bu yana ilk kez büyük kripto borsalarında 21.440 doların üzerini gördü. Satın alma baskısının çoğu, kripto borsalarının Cuma günkü yükselişini yansıttığı için bireysel odaklıydı. Kıdemli analist Peter Brandt, Bitcoin fiyatı tahminini paylaştı. Ayrıca, PricePredictions’daki makine öğrenimi algoritmaları Şubat ayı için Bitcoin’in fiyatını tahmin ediyor.

Analist, Bitcoin için Mart ayına kadar 25.000 doları işaret ediyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin fiyatı, FTX’in Kasım ayında patlak vermeye başlamasından bu yana ilk kez 21.000 doların üzerini gördü. Böylece, BTC önderliğine kripto para birimleri haftaya kükreyerek başladı. CoinGecko’dan alınan veriler, büyük altcoin’lerin önde gelen dijital varlığı takip etmesiyle, Bitcoin’in büyük kripto borsalarında fiyatları 21.450 dolara yakın vurduğunu gösteriyor. Bu arada lider altcoin Ethereum 1.500 doların üzerine çıktı ve Solana 24 dolara yükseldi.

Bitcoin, son yedi günde %22’den fazla arttı ve BTC şu anda 21.000 dolar destek seviyesinin üzerinde direnç gösteriyor. On-chain veriler, hafta sonu satın alma baskısının kurumsal yatırımcı odaklı olmadığını gösterse de, fiyatlar psikolojik seviyenin üzerinde konsolide olursa, Bitcoin’in yükselme potansiyeli devam ediyor. Kıdemli trader ve piyasa analisti Peter Brandt’a göre, BTC’nin yükseliş eğilimi haftalık 20.800 doların üzerinde bir kapanıştan fayda sağlayacak. Analist, bir grafik tahmini eşliğinde şu paylaşımı yaptı:

Herhangi bir aptal piyasalar hakkında çılgınca tahminlerde bulunabilir. Bu yüzden işte benim aptal şapka tahminim. Gerçekte, herhangi bir pazarın ne yapacağına dair kimsenin bir fikri yok.

Tecrübeli analist, BTC’nin 18.000 dolar seviyesini yeniden test ettiğini göstererek, Mart ayına kadar 25.000 dolar seviyesinde büyük bir dirence koşacağını tahmin ediyor. Boğalar bu seviyede tutunursa analist, Bitcoin fiyatının Temmuz 2023’e kadar 35.000 dolar civarındaki direnç seviyelerini test etmesiyle sonuçlanabilecek başka bir keskin ralli öngörüyor. Kimsenin piyasaları kesin olarak tahmin edemeyeceği konusunda uyarıda bulunsa da, Bitcoin için uzun vadeli tahmini, kripto para biriminin fiyatının 2025 yılına kadar 100.000 doların üzerine çıkacağını gösteriyor.

Makine öğrenimi algoritması, BTC fiyatını belirliyor

Bitcoin, çok sayıda önemli destek seviyesine ulaşarak 2023’te güçlü bir başlangıç ​​yaptı. Yatırımcılar, bu seviyelerin ilk kripto para biriminin yükseliş eğilimini sürdürmesi için bir temel oluşturabileceğini umuyor. Yükseliş ivmesi, yatırımcıların makroekonomik faktörlerle ilgili olumlu haberleri yakalamasının bir sonucu olarak ortaya çıktı. PricePredictions’daki makine öğrenimi algoritmaları, Bitcoin’in 1 Şubat 2023’te 21.382 dolardan işlem göreceğini öngörüyor.

Yapay zeka tahminleri, tahmininde Bollinger Bantları (BB), hareketli ortalamalar (MA), hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD), göreli güç endeksi (RSI) ve diğerleri gibi farklı teknik göstergeler kullanıyor. Bu da Bitcoin’in basın zamanındaki 21.187 dolarlık fiyatından cüzi bir artış anlamına geliyor.

Bitcoin 30 günlük fiyat tahmin grafiği / Kaynak: PricePredictions

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

ABD’de “para çekme” telaşı… 126 milyar dolar

Önce Silikon Vadisi Bankası ardından iki bankanın daha batması ABD ve dünya çapında krize …