Bomba Haber: Bu 9 Altcoin Dev Ortaklıklar Duyurdu!

Yakın zamanda, dokuz altcoin projesi en son kurdukları ortaklıkları duyurdu. İşte duyurular ve ortaklıkların detayları…

Popüler altcoin IMX ile yeni bir MMORPG oluşturacaklar

Far Cry ve Diablo Immortal gibi popüler video oyunlarının arkasındaki geliştiriciler, yeni bir Web3 MMORPG oluşturmak için blockchain teknolojisinden yararlanıyor. Çeşitli AAA oyunlarında çalışmış bir dizi geliştiriciye sahip bağımsız oyun geliştiricisi Metaverse Game Studios, Angelic’i geliştirmeye devam etmek için Web3 geliştirme platformu ImmutableX ile bir ortaklık duyurdu.

Yaklaşan başlık, Unreal Engine 5 tarafından destekleniyor ve sıra tabanlı dövüş içeren, karanlık bilim kurgu temalı, anlatısal bir strateji RPG’si olarak lanse ediliyor. Hikaye odaklı tek oyunculu kampanya ve oynaması ücretsiz çok oyunculu meta veri deposu, AAA düzeyinde Web3 oyun deneyimi arayan oyuncular için geniş bir teklif sunar. ImmutableX’in tam yığın oyun platformu, oyuncular tarafından sahip olunabilecek Ethereum tabanlı nonfungible token’ları (NFT’ler) oyundaki dijital koleksiyonlara güç verecek. Geliştiriciler ayrıca Angelic’i “zincirden bağımsız” olarak lanse ediyor, yani kripto varlıklar diğer Blockchain ağlarıyla birlikte çalışabilirken zincir dışında barındırılacak.

LINK ve Arbitrum’dan ortaklık

Kripto para piyasasının merkezi olmayan ana oracle’ı ve Layer-2 ağı Arbitrum, blockchain endüstrisi için bir başka önemli ortaklık oluşturdu. Sonuç olarak, Chainlink Automation Arbitrum One’da başlatıldı. Çözüm, Web3 geliştiricilerinin önemli akıllı sözleşme işlevlerini merkezi olmayan bir şekilde otomatikleştirmesine izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, geliştirme için harcanan zamandan ve kaynaklardan tasarruf ederken sözleşmeleri daha çekici hale getirebilirler.

Dikkate değer bir diğer fark, artırılmış ölçekleme hızıdır. Ölçeklenebilirliğe odaklanan Chainlink Automation, ağ tıkanıklığı dönemlerinde bile işlemlerin hızlı bir şekilde tanımlanmasına ve onaylanmasına olanak tanır. Chainlink Automation, pazarın önde gelen altcoin’inin Blockchain’inde yer almasının yanı sıra BNB Chain, Polygon, Avalanche, Fantom’da bulunuyor ve yakın zamanda Arbitrum’a ulaştı.

MTDZ ve Sandbox Network ortaklık kurdu

Polygon tarafından desteklenen bir NFT pazaryeri olan OnePlanet, P2E NFT oyunu Meta Toy Dragonz’un (MTDZ) dünya çapında genişlemesine yardımcı olmak için Sandbox Network ile işbirliği yaptı. Sandbox Network, Güney Kore’de oyun, spor ve eğlence alanlarında aylık 3 milyardan fazla izlenmeye sahip popüler bir Youtube ağıdır. Platformun Polygon destekli OnePlanet ile ortaklığı, MTDZ’yi dünya çapında büyütmek için gerekli teknik ve ekosistem desteğini sağlamayı hedefliyor. Sandbox Network zaten Klaytn Blockchain’inde kendi NFT Meta Toy DragonZ aracılığıyla bir Web3 varlığına sahip.

Yeni iş birliği MTDZ’nin Meta Toy World (MTW), çok zincirli oyunlar ve metaverse aracılığıyla oluşturmasına ve genişletmesine yardımcı olacak. Ayrıca, MTDZ ekosisteminin Polygon ağındaki entegrasyon yoluyla genişlediğini görecek şekilde ayarlanmıştır. OnePlanet CEO’su Pryce Cho, Sandbox Network ile ortaklığının MTDZ’yi küresel genişleme arayan herhangi bir proje için en uygun ekosisteme getirdiği yorumunu yaptı. OnePlanet, Polygon’daki projeleri desteklemeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Popüler altcoin projesi Uniswap, MoonPay ile ortak oldu

Bir fintech işletmesi olan Moonpay’in yardımıyla, Uniswap’in web uygulamasının müşterileri artık banka havaleleri, banka kartları ve kredi kartları kullanarak Bitcoin ve altcoin satın alabilirler. Banka havalesi seçeneği, ABD eyaletlerinin çoğu, Brezilya, Birleşik Krallık ve Tek Euro Ödeme Alanı veya SEPA’daki müşterilere sunuluyor. Uniswap’in 20 Aralık tarihli açıklamasına göre, müşteriler yakında Ethereum ana ağı, Polygon, Optimism ve Artibrum’da kripto para birimleri için hızlı bir şekilde nakit alışverişi yapabilecekler.

Yerleşik kullanıcı güvenliği, kendi kendine saklama cüzdanları, izinsiz, değişmez protokolleri ve şeffaf genel defteri nedeniyle Uniswap, merkezi olmayan borsaların (DEX) merkezi borsalardan (CEX) önemli ölçüde daha güvenli bir alternatif olduğunu iddia ediyor.

Büyük altcoin MASK’in ekosistemindeki kuruluş, bir satın alım gerçekleştirdi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi kullanıcıların sosyal medya üzerinden şifreli mesajlar ve kripto para transferleri göndermesine izin veren bir protokol olan Mask Network’e (MASK) bağlı bir kuruluş olan Social Coop Limited, sosyal medya sitesi Mastodon’daki en büyük örneklerden/sunuculardan biri olan Pawoo.net’i satın aldı. Satın alımın maliyeti henüz açıklanmadı. Ancak yeni ekibin 21 Aralık’ta operasyonları devralacağı belirtildi.

Japonya merkezli Pawoo, yaklaşık 800.000 kullanıcıyla Mastodon’da internet sunucusu için başka bir terim olan ikinci en büyük bulut sunucusudur. Elon Musk, Ekim ayında Twitter’ı devraldığından beri Mastodon’un popülaritesi hızla arttı. Musk, Çarşamba günü Twitter boşluklarında “bir hata olduğu” iddiasıyla, Mastodon’u ve diğer sosyal medya web sitelerini tanıtan kullanıcıları tartışmalı bir şekilde kısıtladı.

Bitrue ve Ripple ortaklığı dikkat çekti

Bitrue baş strateji sorumlusu Robert Quartly-Janerio, kripto ticaret firmasının ödeme protokolü Ripple ağı ile ortaklığı hakkında görüş bildirdi. Yerel token XRP ve geleceği hakkında da konuştu. Ağın oldukça uzun bir süredir faaliyette olduğunu öne sürdü. Bitrue CSO, Ripple’ın 2012’deki lansmanından bu yana kripto alanında faaliyet gösterdiğini belirtti. Ve bugüne kadar pek çok iniş ve çıkışa ve çalkantılı piyasa döngülerine tanık oldu.

Moonstake ve Unstoppable Domains işbirliği

Moonstake, domain çözümü Unstopppable Domains ile stratejik ortaklığını duyurdu. Yeni entegrasyon ile Moonstake kullanıcıları, Unstoppable Domains tarafından desteklenen uygulama ve hizmetlerin yanı sıra başkalarına da işlem yapmak için artık tek bir “kripto kullanıcı adı” kullanabilirler. Birden çok karmaşık kripto adresi arasında gidip gelmek yerine tek bir basit özel “ad” kullanarak Bitcoin, Ethereum, Cardano ve USDT kripto para birimlerini kolayca gönderip alabilirsiniz.

Guarda, SHIB ile ortak oldu

Shiba Inu (SHIB), milyarlarca dolarlık ödeme piyasasına girişinde yeni bir kilometre taşını geride bıraktı. kripto para cüzdanı platformu Guarda, SHIB kullanarak yapılan ödemelerin artık dünya çapında 60 milyondan fazla mağazada etkinleştirildiğini duyurdu. Başarı, Guarda’nın ön ödemeli Visa kartı teklifine memecoin entegrasyonu sayesinde oldu. Platform ayrıca diğer tokenların entegrasyonunu duyurdu. Böylece desteklenen toplam kripto para sayısını 20’nin üzerine çıkardı. Yeni eklenen diğer coinler arasında BUSD, DAI, DOGE, AAVE ve ATOM yer alıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir