Bomba Tahmin: Dogecoin ve Bu 9 Coin Fiyatını Katlayacak!

Bir dizi talihsiz olaydan sonra analistler ve yatırımcılar, 2023’te Bitcoin ve altcoin endüstrisinin nasıl görüneceğini tahmin etmek için tüm bilgilerini kullanıyorlar. Popüler analist Altcoin Sherpa, Twitter hesabında bu konuyu ele aldı. Ardından, Bitcoin, Ethereum, Dogecoin de dahil olmak üzere bir avuç kripto para birimi için fiyat hedeflerini paylaştı.  İşte detaylar…

Altcoin Sherpa, çeşitli coin’ler için beklentilerini aktardı

Kripto para birimleri için ulaşılabilir hedefler belirleyen trader, makroekonomik ortamın 2023’ün sonunda daha iyi olacağını söyledi. En büyük kripto para olan BTC hakkında konuşan analist, 2023’ün ilk çeyreğinde bir ralli görebileceğimizi söyledi. Ancak Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi performans gösterebileceğini de sözlerine ekledi. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Ayrıca 2017, 2020 ve 2021’de çok sayıda 4. çeyrek rallisi gördüğümüzü ve o yıllarda + 2018/2019’da altcoin’in 4. çeyrekte en çok ralli yaptığını düşünüyorum. Altcoinler, neredeyse her yıl 4. çeyrekte ralli yaptı.

Dogecoin hareketi öngörülemiyor

Altcoin Sherpa’nın Aralık 2023’te Bitcoin hedefi 35.000 dolar ve Ethereum için 3.200 dolar olarak belirledi. Ethereum rakibi Solana’ya gelince, fiyatın FTX erimesinden kaynaklanan satış baskısından etkileneceğini düşünüyor. Solana için hedefi 35 dolar. Dogecoin ve XRP’nin listesindeki iki öngörülemeyen kripto para olduğunu söyledi ve şunları söyledi:

2023’te en az bir kez çıldırması muhtemel olan paralar: XRP ve DOGE. Bu 2’si son derece tahmin edilemez ve 2023’te en az bir kez 2-3 kez ralli yaptıklarını görsem şaşırmam.

Altcoin Sherpa, Polkadot’un hiçbir zaman fazla dikkat çekmediğini belirtiyor. Onun için ölü bir zincir gibi olduğunu söylüyor. Ayrıca Chainlink’i en iyi oracle olarak adlandırdı. Solana (SOL) için iyileşme öngörse de, bu durumun Sam Bankman Fried ve FTX’e yönelik gelişmeler sonucu genel satış baskısı ile şekilleneceğini aktardı. Binance Coin, MATIC ve Avalanche için aşağıdakileri söyledi:

  • BNB: Hala güçlü. Bence Binance FUD’u patlamak üzere. Kripto para ekosisteminde hala 1 numaralı oyuncu olmaya devam ediyor.
  • MATIC: 2023’te iyi bir şansı olduğunu düşünüyorum. Gelişmeleri ve ortaklıkları iyi duruyor.
  • AVAX: Pek emin değilim. İleriye dönük ölü bir zincir olabilir, söylemesi zor.

Piyasaya dair genel yorumu ne oldu?

Peki, analistin piyasaya dair genel yorumu ne oldu? Altcoin Sherpa, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

2023 ilginç bir yıl olacak. Bence en kötüsü büyük ölçüde geride kaldı ama sanırım bekleyen son 1 kapitülasyon daha var. Yine de pek çok ayı piyasası rallisi yaşayacağımızı ve likiditenin 2021’de sektörden sektöre oldukça fazla bir şekilde parçalanmış olacağını düşünüyorum.  En iyisi sabırlı olmak ve fırsatları geldikleri gibi değerlendirmek ve her zaman piyasada olmamak (tıpkı benim gibi, lol). ‘Bıçak yakalamaya çalışmak’ yerine önce piyasa düzelene kadar beklemek hakkında söylenecek çok şey var. Sermayenizi koruyun ve oyunda kalmaya çalışın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir