Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Bu 3 Altcoin İçin Büyük Kilit Açma! Fiyat Ne Olacak?

Bu 3 Altcoin İçin Büyük Kilit Açma! Fiyat Ne Olacak?

5 dak. okuma süresi
0
0
1
bu 3 altcoin icin buyuk kilit acma fiyat ne olacak medIi4MG

Yaklaşan kilit açma etkinlikleri hakkında raporlar hazırlayan Token Unlocks, 2023’te milyarlarca tokeni piyasa süremeye hazırlanan altcoin projelerini paylaştı. Listenin ilk sırasında, yaklaşık 18 milyar dolarlık tokeni serbest bırakmaya hazırlanan Ripple (XRP) yer alıyor.

Bu altcoin projeleri 2023’te milyarca tokeni serbest bırakacak

Belirlenen süre boyunca kilitli kalan tokenler, genellikle dolaşıma katıldıkları anda fiyat üzerinde olumsuz baskı oluşturur. Tokenler kilitli kaldığı sürece, satış baskısını ortadan kaldırarak paydaşlara güvence sağlar. Token Unlocks tarafından elde edilen veriler, 2023 yılında en fazla XRP, Filecoin (FIL) ve Optimism’in (OP) kilit açacağını söylüyor. Yıl boyunca 17.9 milyar dolar değerine XRP, 4,9 milyarlık FIL ve 3,7 milyar dolarlık OP token dolaşıma katılacak.

GALA ve AXS gibi metaverse coin’lerin de yer aldığı listenin genel görünümü:

 1. Ripple (XRP): 17.9 milyar dolar
 2. Filecoin (FIL): 4.9 milyar dolar
 3. Optimism (OP): 3.7 milyar dolar
 4. Chainlink (LINK): 2.9 milyar dolar
 5. BitDAO (BIT): 2.5 milyar dolar
 6. ApeCoin (APE): 2.3 milyar dolar
 7. STEPN (GMT): 1.4 milyar dolar
 8. Hedera (HBAR): 1 milyar dolar
 9. Axie Infinity (AXS): 1 milyar dolar
 10. dYdX (DYDX): 900 milyon dolar
 11. Ethereum Name Service (ENS): 800 milyon dolar
 12. Kadena (KDA): 700 milyon dolar
 13. Curve DAO (CRV): 600 milyon dolar
 14. PancakeSwap (CAKE): 600 milyon dolar
 15. Gala (GALA): 500 milyon dolar

Satış baskısı olabilir mi?

Kripto para arzı, herhangi bir zamanda kaç tane kripto paranın bulunacağını belirler ve dolaşımdaki, maksimum veya toplam arz olabilir. Herhangi bir altcoin’in arzı, dolaşımdaki arzın ve üçüncü bir tarafın belirli ve kararlaştırılan bir koşul karşılanana kadar geçici olarak elinde tuttuğu akıllı sözleşme olan kilitlenen kripto paraların toplamını ifade eder. Maksimum arz, üretilebilecek token sayısının üst sınırı iken, dolaşımdaki arz, piyasada mevcut ve al-sat için uygun olan token sayısıdır.

Örnek vermek gerekirse, yeni yılın ilk gününde emanet hesaplardan tam 1 milyar XRP’nin kilidi açıldı. Bu tür olaylar, XRP topluluğundaki birçok kişi için sıradan ve olağan kabul edilirken, bu sefer olduğu gibi yıkıma da yol açabiliyor. Ripple, başlangıçta belirlediği 100 milyar XRP arzının %55’i bu tür hesaplarda kilitliyken bu sayı şimdi %42,7’ye düştü. Şimdi 2023 boyunca 18 milyar dolar daha serbest kalacak

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Chainlink (LINK), kısa süre önce ilk hisse grubuna 24 milyon token çekti. Kripto para piyasaları şu anda kripto kışından kurtulmaya çalışırken, Chainlink’in (LINK) yeni staking girişimine gösterilen büyük ilgi, bazı yatırımcıların ve tüketicilerin hala kripto şirketlerine para yatırmaya istekli olduğunu gösteriyor.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

Getir’den hack’lenme iddialarına cevap

Türkiye’nin en büyük girişimlerinden Getir ve bünyesindeki BiTaksi’nin gün içerisinde hack…