Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Bu 5 Unutulmuş Altcoin İçin Boğa Tahminleri Yapıldı!

Bu 5 Unutulmuş Altcoin İçin Boğa Tahminleri Yapıldı!

11 dak. okuma süresi
0
0
0
bu 5 unutulmus altcoin icin boga tahminleri yapildi z6umGTB2

Bitcoin 23.000 doların üzerine çıkmaya çalışırken birçok altcoin için de yükseliş beklentisi artıyor. Bu yazımızda, beş altcoin için çeşitli analistlerin yaptığı yükseliş yorumlarını paylaşacağız. İşte detaylar…

Listedeki ilk altcoin: VeChain (VET)

Analist Valdrin Tahiri’ye göre VeChain (VET), geçen hafta %22’lik bir artışın ardından uzun bir alçalan kamadan çıktı. Bu, uzun vadeli bir dip için güçlü bir işarettir. VET’in fiyatı, Nisan 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,2793 dolara ulaştığından beri düşüyor. Bir yükseliş paterni olarak görülen düşen bir kama, aşağı yönlü hareketi kontrol altına almıştı. Haziran 2022’de fiyat, geri gelmeden önce 0,0200 dolara kadar düştü ve yeniden yükselmeye başladı. Aralık ayında biraz daha düşük bir dip oluşturduktan sonra, fiyat başka bir yükseliş hareketine başladı.

Analiste göre VET, bu ayın ikinci haftasında alçalan kamadan çıktı. Birden fazla uzatılmış üst fitil nedeniyle hattın tam eğimini belirlemek zor olsa da, fiyat artık patlak vermiş gibi görünüyor. Kamanın 370 gündür yerinde olduğu göz önüne alındığında, durum böyle olsaydı Tahiri’ye göre muhtemelen oldukça büyük bir yukarı hareket olacaktır.

Helium (HNT) için “göç” heyecanı var

Helium’un yakın bir zamanda Solana ağına geçmesi bekleniyor. Ekip, bu geçişin 2023’ün ilk çeyreğinde olacağını belirtti. Bu da HNT’ye yönelik heyecanı tetikliyor. Helium-Solana birleşimi olayı, yatırımcıların ve traderların izlemesi için işaretlenen tek şey değil. Eskiden Helium olarak bilinen Nova Labs ve T-Mobile, geçen yıl 20 Eylül’de bir ortaklık duyurdu. Basın açıklamasına göre ortaklık, Helium Network kullanıcılarının T-Mobile 5G ağını Helium’un kendi yerel 5G ağıyla birlikte kullanmasını sağlayacak. Bu, kullanıcılara MOBİL ödül sistemini seçme hakkı verir.

Bu sistem, kullanıcıları Helium’un Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ölü noktalar konumu hakkında hücresel veri planlarından tasarruf etmelerine yardımcı olacak verileri paylaştıkları için ödüllendiriyor. Ödül sisteminin herkese açık beta lansmanı bu yılın 1. çeyreğinde başlayacak. Helium ve Solana’nın birleşme olayı da aynı zaman diliminde gerçekleşecek. Ödüller için yılda 2 milyon HNT tahsis edileceğinden yükseltme, ekosistemin etkin nokta sahiplerine daha fazla geri vermesini sağlayacaktır.

Yazı yazarken, ayılar 2,8 dolarlık destek hattına ulaşmaya çalışırken token 3,4 dolardan reddedildi. Ancak bir analist olan Tony Spilotro’ya göre ödül sistemi ve Solana ile Helium’un birleşmesi neredeyse aynı anda gerçekleştiğinden, bu yılın ilk birkaç ayı HNT’yi daha yüksek seviyelere çıkarabilir. Token fiyatı 2,9 dolar olan HNT’nin, piyasaya dalgalanma girdikçe kısa ve orta vadede zorluklarla karşılaşması bekleniyor. Token’ın mevcut desteği kırılırsa, yatırımcılar ve traderlar mevcut fiyat noktasına geri dönmekte zorlanabilirler.

ATOM kritik seviyeleri kırdı

Bu sırada son 24 saatte Cosmos (ATOM) piyasasında yükseliş hakimiyeti devam etti ve fiyatlar dirençle karşılaşmadan önce 12,22 dolara ulaştı. ATOM fiyatı 24 saatin en düşük seviyesi olan 11.65 dolara düştüğünde, piyasa yeniden destek kazandı ve yükseliş kontrolü devreye girdi. Şu anda, yükseliş eğilimi ATOM fiyatını yüzde 2,14 artırarak 12,08 dolara yükseltti.

MACD mavi çizgisinin -0,008 değeriyle sinyal çizgisinin üzerine çıkmasıyla ATOM’un tırmanışının daha olumlu bir teyidi öngörülüyor. Bu fikir, yatırımcıların ATOM’un büyüme beklentilerine güvendiklerini, ancak henüz yüksek riskli, yüksek kazançlı işlemler yapmaya istekli olmadıklarını gösteriyor. Ancak negatif bölgede olması yatırımcıların piyasaya girmekte tereddüt ettiğini ve daha uzun süre gözlemlemeyi tercih ettiğini gösteriyor.

Popüler altcoin TRX için en pozitif sinyal

Diğer yandan, analist Valdrin Tahiri’ye göre TRON (TRX) fiyatı, uzun vadeli alçalan bir direnç çizgisinden çıktı ve ardından 0,055 dolarlık direnç alanının üzerine çıktı. Bunların her ikisi de yukarı yönlü hareketin devamını destekleyen yükseliş işaretleridir. TRON’un kurucusu Justin Sun’ın, Digital Currency Group’un iflas etmesi durumunda varlıklarını satın almak için 1 milyar dolara kadar harcamak istediği bildiriliyor. 17 Ocak’ta iki olumlu TRON haberi geldi: TRON ağı 1.397.590’dan fazla token yakacağını duyurdu ve Japon borsası Zaif, TRX’in 25 Ocak’tan itibaren kullanıma sunulacağını duyurdu.

Polkadot fiyatı direnç seviyelerinden çıktı

Son olarak Tahiri’ye göre Polkadot (DOT) fiyatı, uzun ve kısa vadeli direnç seviyelerinden çıktı. Ancak, yükseliş eğiliminin tersine döndüğünü henüz doğrulamadı. Polkadot fiyatı, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 55,10 dolardan bu yana alçalan bir direnç çizgisinin altına düşmüştü. Düşüş, fiyatın Aralık 2022’de minimum 4,22 dolara ulaşmasına yol açtı. Alçalan direnç çizgisi, tüm bu düşüş hareketi boyunca bozulmadan kaldı.

Ancak Polkadot fiyatı, 2023 yılına direnç çizgisinden kırılmaya neden olan yukarı yönlü bir hareketle başladı. Kaçış anında hat 427 gündür yerindeydi. Bu tür uzun vadeli yapılardan kopuş, genellikle önemli yukarı hareketlere yol açar ve önceki düşüş eğiliminin sona erdiğini ima eder. Bununla birlikte, yükseliş yönünün tersine döndüğünü doğrulamak için DOT fiyatının 6,80 dolarlık direnç alanını geri kazanması gerekiyor. Bölge, 2020’den beri hem direnç hem de destek işlevi gördüğü için çok önemli. Polkadot fiyatı başarılı bir şekilde patlarsa, bir sonraki dirence 9,30 dolardan yükselebilir. Reddedilirse, bunun yerine 4 dolarlık destek alanına düşebilir.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

ABD’de “para çekme” telaşı… 126 milyar dolar

Önce Silikon Vadisi Bankası ardından iki bankanın daha batması ABD ve dünya çapında krize …