Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Bu 6 Altcoin İçin Unlock Alarmı: İşte Olacaklar!

Bu 6 Altcoin İçin Unlock Alarmı: İşte Olacaklar!

6 dak. okuma süresi
0
0
0
bu 6 altcoin icin unlock alarmi iste olacaklar F6uRxufq

Kripto analitik platformu Token Unlock’tan alınan verilere göre bu hafta içinde 6 altcoin projesine ilişkin token kilidi açma eylemi gerçekleştirilecek. Bunlardan birisi olan popüler metaverse coin’i Axie Infinity’nin (AXS) unlock eylemi dün gerçekleşti.

Altcoin projeleri için kilit açma etkinliği

Token Unlock’ın verilerine göre, bu hafta içinde Axie Infinity (AXS), Acala (ACA), Galxe (GAL), Ronin (RON), Yield Guild Games (YGG) ve ImmutableX’in (IMX) unlock eylemleri var. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, AXS tokeni için unlock etkinliği dün gerçekleşti. Bununla birlikte piyasaya girmeye hazırlanan 5 altcoin projesinin tokenleri beklemede.

Kaynak: Token Unlock

Token Unlock’ın verilerine göre bu hafta içindeki kilit açma etkinliklerine ilişkin takvim ve detay veriler şu şekilde olacak:

  • Acala (ACA): 25 Ocak’ta yaklaşık olarak 4,6 milyon adet tokeninin kilidi açılacak. Dolaşıma girecek tokenler toplam arzın %0,466’sını oluşturuyor.
  • Galxe (GAL): 26 Ocak’ta yaklaşık 192 bin adet tokeninin kilidi açılacak. Dolaşıma girecek tokenler toplam arzın %0,096’sına tekabül ediyor.
  • Ronin Network (RON): 27 Ocak’ta 42,9 milyon adet tokeninin kilidi açılacak. Bu tokenler toplam arzın %4,293’üne tekabül ediyor.
  • Yield Guild Games (YGG): 27 Ocak’ta 16,8 milyon tokeninin kilidi açılacak. Bu tokenler toplam arzın %1,68’ini temsil ediyor.
  • ImmutableX (IMX): 28 Ocak’ta 18 milyon okeninin kilidi açılacak. Bu tokenler toplam arzın yaklaşık olarak %0,90’ına tekabül ediyor.

Axie Infinity (AXS) unlock etkinliğini gerçekleştirdi

Token kilit açma etkinliğini gerçekleştiren Axie Infinity’nin (AXS) fiyatı son 24 saatte %9,92 arttı. Altcoin şu anda 12,52 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre iki hafta önce başlayan %80’lik rallisine daha da katkıda bulunuyor. Metaverse coin’i Axie Infinity’nin arkasındaki yönetişim tokeni olan AXS’nin dolaşımdaki arzı da dün arttı. Böylece, tokenin toplam arzının yaklaşık %2’si açıldı ve dağıtıldı.

Axie Infinity oyuncuları, oyun içi işlevleri kolaylaştırmak için Smooth Love Potion (SLP) tokenini kullanırken, AXS’ye sahip olmak, oyuncuların oyunun gelişimi ve projenin hazinesinin nasıl konuşlandırılacağı konusunda oy kullanmasına olanak tanıyor. Kazanılmış tokenlerin kilidinin açılması, dolaşımdaki arzı seyrelttikleri ve genellikle artan satış baskısını tetikledikleri için genellikle düşüş baskısı ile sonuçlanır. Ancak AXS, buna ters bir tepki verdi. Uzmanlara göre, unlock etkinliğinin artık pazarın gerisinde kalmasıyla, bu satış baskısına dönüşebilir.

AXS’nin şu anda CoinMarketCap’te başına 1,47 milyar dolarlık bir piyasa değeri ve 3,46 milyar dolarlık tamamen seyreltilmiş değeri var. TokenUnlocks’tan alınan verilere bakıldığında, kilit açma işlemi, Kasım ayındaki bir önceki etkinlikten veya Mayıs ayında yapılacak olan kilit açma işleminden önemli ölçüde daha küçük. Axie Infinity’nin teknik incelemesinde açıklanan token ekonomisine ve tahsisine göre, tüm hak kazanma programı boyunca kilidi açılan tokenlerin en büyük payı (%29) staking ödülleri olarak dağıtılacak ve ikinci en büyük pay takıma gidecek (%21) .

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

ABD’de “para çekme” telaşı… 126 milyar dolar

Önce Silikon Vadisi Bankası ardından iki bankanın daha batması ABD ve dünya çapında krize …