Ana Sayfa Ekonomi Haberleri ‘Bu Altcoin 1 Dolara Gidiyor’ Diyenleri Arkadaşlıktan Çıkarın!

‘Bu Altcoin 1 Dolara Gidiyor’ Diyenleri Arkadaşlıktan Çıkarın!

12 dak. okuma süresi
0
0
0
bu altcoin 1 dolara gidiyor diyenleri arkadasliktan cikarin 2xfWYXlV

Bir kripto haber muhabiri, SHIB’in 1 doları göreceğini söyleyenlerin arkadaşlıktan çıkarılmasını tavsiye etti. Bununla birlikte, kripto topluluğu, muhabirin tweet’ine karışık görüşlerle cevap verdi. Bir kripto YouTuber ise Shiba Inu’nun altcoin arzını 100 milyar tokene düşürmesinin kaç yıl sürebileceğini açıkladı.

“Bu altcoin 1 dolar olacak diyenlerle arkadaşlığı bırakın!”

Kripto ve finans haberleri raporlama sitesi Whalechart, SHIB’nin 1 doları göreceğini söyleyip duran arkadaşlarıyla bağlarını koparmaları için kripto topluluğuna tavsiyede bulundu! Ayrıca, topluluğa, arkadaşlarıyla ilgili önceki ifade doğruysa, yeni arkadaşlar bulmasını tavsiye etti.

Haber platformunun söz konusu açıklamayı SHIB’in 1 doları geçeceğine dair iyimser bir görüşle yapıp yapmadığı net olmasa da, kripto topluluğunun farklı görüşleri var. Whalechart’da araştırma yapan bir kripto meraklısı, “1 dolardan önce sıfıra gidiyor” diye tweet attı. Buna karşılık, iyimser bir kripto inananı, “Haklısın, 1 dolar gerçekçi değil. SHIB bir sonraki boğa koşusunu 10 dolara vuracak,” diye cevap verdi.

SHIB’in 100 milyar tokene ulaşması ne kadar sürer?

Kripto YouTuber Jeff, Twitter’da Shiba Inu’nun arzını 100 milyar token düşürmesinin kaç yıl sürebileceğini açıklıyor. Kripto analisti, ilk önce Shiba Inu’nun bir katrilyon tokene sahip olduğunu belirtiyor. Analist, altcoin projesi günde 1 milyon token yakacak olsaydı, tüm arzını 100 milyar token düşürmesinin yaklaşık 1.157.174 yıl alacağını söylüyor.

Bu arada, XRP avukatı Jeremy Hogan, Jeff’in tweet’ine “yani bunun mümkün olduğunu söylüyorsunuz” şeklinde yorum yaptı. Başka bir deyişle, yorumu, kripto para biriminin tokenlerini yaklaşık 100 milyar tokene ulaşması için o yılları ayırmasının imkansız ve gerçekçi olmayacağı anlamına geliyor gibi görünüyor.

Altcoin yakma sürekli bir çaba gerektiriyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Dogecoin’den sonra piyasa değerine göre en değerli ikinci meme coin’i olan Shiba Inu, bir katrilyon tokenle 2020’de piyasaya adım attı. Son iki yılda, kripto paraların değerini artırma çabalarının bir parçası olarak arzını azaltmak için kademeli olarak 410 trilyondan fazla token yaktı. Ancak, token fiyatının 1 dolara, hatta 0,01 dolara ulaşması için gidilmesi gereken daha çok yol var.

Başlangıçta, Shiba Inu geliştiricileri kripto teknik incelemesine token yakma işlemini dahil etmediler. Bu, altcoin projesinin başlangıcında yakmanın planlanmadığı anlamına geliyor. İlk büyük Shiba Inu yakma işlemi, Haziran 2021’de Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in kendisine gönderilen SHIB tokenlerinin %90’ını (böylece Shiba Inu arzının %41’ini) kullanımdaki coin sayısını azaltmak için yakmasıyla gerçekleşti. Shiba Inu topluluğu bu şekilde SHIB tokenlerini yakmaya başladı.

Geçen yıl Ekim ayında yayınlanan verilere göre, Shiba Inu’nun değerini 0,05 dolara çıkarmak 25.000 yıldan fazla zaman alacaktı. Shiba Burn Tracker böyle bir hesaplamayı, kriptonun dolaşımdaki yaklaşık 1,75 milyar SHIB’i yok ettiği Eylül ayında gerçekleşen Shiba Inu yakma oranına dayanarak yaptı.

Öte yandan Shib Burn Tracker, Shiba Inu’nun 1 dolara ulaşmasının Eylül ayındaki yanma hacmine göre orijinal SHIB arzının %90’ını yakmasının 25 yıl alacağını da öngördü. Ancak orijinal dolaşımın %90’ını yakmak, arzda kalan 100 trilyon SHIB bırakacak. SHIB yalnızca 5,7 milyar dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna sahip olduğundan, geliştiricilerinin birkaç milyar tokenin dolaşımda kalması için birkaç yıl daha sürekli olarak daha fazla yakma yapması gerekecek.

SHIB fiyat analizi

Bu arada, aşağıdaki yedi günlük grafik dikkate alındığında, SHIB kırmızı bölgede mücadele ediyor. Kripto analisti Chryzano Ariston, SHÖnümüzdeki Günlerde Bu 8 Altcoin Herkesi Şaşırtabilir!IB’in teknik resmine bir göz atıyor. Piyasa trade açıldığında SHIB 0,0000121 dolardan el değiştiriyordu. Haftanın ilk gününde SHIB, armalarının yeşil bölgeye değdiği zamanlarda açılış piyasa fiyatına yakın dalgalandı. Bununla birlikte, çoğu zaman kırmızı bölgede geriliyordu.

SHIB 7 günlük işlem grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Haftanın ikinci gününde Shiba Inu büyük bir düşüş yaşadı. 0,0000119 dolardan 0,0000110 dolara düşerek haftanın en düşük fiyatını gördü. Bu düşüşün ardından boğalar SHIB’in imdadına yetişti. Bu nedenle, SHIB kırmızı bölgede daha yüksek-dipler yapmaya başladı. Ancak boğalar, Shiba Inu’yu yalnızca kırmızı bölgenin yüzeyine getirebildi. Zaman zaman boğalar SHIB’in açılış piyasa fiyatının üzerinde dalgalanmasına yardımcı olsa da, ayılar çok güçlüydü ve SHIB geri adım attı.

Aşağıdaki grafiğe bakıldığında, SHIB Ocak başından Ocak ortasına kadar parabolik bir eğride katlanarak yükseliyordu. Ancak Ocak ayının ikinci yarısında SHIB üstel yükselişini sürdüremedi ve lineer bir eğri şeklini aldı.

SHIB 4 saatlik işlem grafiği / Kaynak: TradingView

Parabolik eğrideki ve lineer eğrideki yükselişi incelerken, SHIB birçok yüksek-dip yapıyordu. Ancak o kadar çok yüksek-zirve yapamıyordu. Bunun nedeni, aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi, satın alma baskısının satış baskısı tarafından iptal edilmesiydi. Yaptığı birkaç yüksek seviye bile satın alma baskısının aşılmasından kaynaklanıyordu.

SHIB 1 günlük işlem grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Şu anda SHIB, yüksek-düşük seviyeler oluşturan doğrusal bir eğride yükseliyor. Bununla birlikte, fiyatı dar bir aralıkta hareket ediyor ve geçmişe göre daha az yüksek seviye yaptı. Bu nedenle, bir gün içinde çok daha az dikey hareket olduğu göründüğünden, senaryo günlük traderlar için iyi görünmüyor. Bu yüzden, günlük traderların bu yetersiz karı telafi etmek için giriş ve çıkış yaparken hacme bakmaları gerekebilir. Long pozisyon alanlar, daha yüksek seviyelere ulaşamazsa, SHIB’in yükselmesi için biraz daha beklemek zorunda kalabilirler.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

İkinci el araçlarda yaş ortalaması 15

Sıfır araçlara olan talep karşısında sıralar 2024’e kayarken, ikinci elde de yoğun bir sat…