Bu Altcoin İçin 10 Günlük Süre Verildi: Fiyat Çöktü!

SHIB ve DOGE’a benzer meme coin’lerden biri olan Clifford Inu (CLIFF), sert bir düşüş yaşadı. Peki, altcoin fiyatındaki büyük düşüşün ardında neler vardı? İşte detaylar…

“Yeniden-lansman” nedeniyle altcoin fiyatındaki sert düşüş

CLIFF değeri, son 7 gün içerisinde yüzde 90’ın üzerinde düşüş yaşadı. Bu durum, kripto para piyasasındaki potansiyel güvenlik açıklarını ve şüpheli hareketleri ortaya koyan PeckShield’in bile dikkatini çekti. Ancak bu durum, herhangi bir dolandırıcılık veya rug-pull’dan kaynaklanmıyordu. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi bir rug pull dolandırıcılığında, projenin kurucuları elindeki tüm yatırımcı fonlarını toplayıp ortadan kaybolur.

Aksine, Cliff Inu hiçbir yere gitmiyordu. Projenin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamalara göre fiyattaki değer kaybının arkasında aslında bir ağ değişimi yer almakta. Üstelik proje, bu değişimin duyurusunu bir ay önce yapmıştı. Cliff’in söz konusu değişim süresince işlem görmeye devam edeceği aktarıldı. Geçişin sonlanmasının ardından, geliştiricilerin CLIFF tokenlarını satacağını aktardı.  Yeni tokenın adı ise RED olacak.

Bir ay önceki tweet’te, “herkese karşı adil olmak adına, toparlanma süreci 21 Aralık’a kadar devam edecek” ifadeleri yer aldı. Yani, aslında 21 Kasım’dan bu yana söz konusu değişim planlanıyordu. 21 Aralık geçtikten sonra, eski ağa yönelik cüzdanlara gönderilen CLIFF ve RED tokenlarının geçersiz olacağı belirlendi. Yeni tokenların, her adrese airdrop aracılığıyla yollanacağı belirtildi.

10 günlük süre daha verildi

Söz konusu gelişme, yatırımcıların çoğunun gözünden kaçmış gibi duruyor. Zira birçok yatırımcıdan zarar ettiklerine dair şikayet aldılar. Bu nedenle Red’in lansmanı için likiditeyi telafi etmek adına multisig’den geri kalan CLIFF Tokenlarının satışı için toplama sürecini 31 Aralık’a kadar uzattılar. Cliff, söz konusu gelişmeyi aşağıdaki gibi bir form paylaşarak duyurdu:

Dünkü sert düşüşün aksine, coin, şimdi yüzde 131’lik bir yükseliş sergiliyor. Kripto para, 0.000000019 dolardan 0.00000006544 dolara kadar yükseldi.

Cliff Inu hakkında daha fazla bilgi

Peki, Clifford Inu nedir? Kendi açıklamalarına göre Clifford Inu (CLIFF) şu anda merkezi olmayan Uniswap borsasında yer almakta. Dünya çapındaki tüm yatırımcılara daha fazla erişilebilirlik sağlamak için “merkezi borsalarla” görüşmelerde bulunuyor. Clifford Inu, temelini toplulukla sürdürülebilir bir proje sunmanın yanı sıra deflasyonist bir tokenin unsurlarına sadık kalmaya dayandırdı. Açıklamalarına göre Clifford Inu, CLIFF arzını satın alarak büyümenin yanında bazı hamleler yapacak. Bunun yerine bunu bir yatırım portföyü oluşturmak için pazarlama fonlarının bir kısmını kullanacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir