Bu Altcoin’e Dikkat: Yüzmilyonlarcası Basılacak!

Bir altcoin projesi, yeni sürümünü finanse etmek amacıyla token basmak için oy kullandı. Bu doğrultuda proje, yaklaşık 10,8 milyon dolar değerinde tahmini 180 milyon REN tokeni oluşturacak. Ekip, tokenleri Ren’in ikinci bir versiyona geçişini finanse etmek için kullanacak.

Bu altcoin, 180 milyon token basacak

Ren’in yönetim üyeleri, 180 milyon REN tokeni (10,8 milyon dolar) basmak için oy kullandı. Bu arada Ren’in ana destekçisi Alameda Research’ün geçen ay FTX’le birlikte çöktü. Bunun ardından geliştiriciler, yeni bir Ren 2.0 protokolünü finanse etmek için taze sermaye olarak kullanacaklar. Haberin altcoin fiyatı üzerindeki etkisi olumlu oldu. Altcoin, 0,0573 dolardan 0,6157 dolara sıçradı. Ancak, daha sonra kazançlarını geri verdi.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Kasım ayında Ren ekibi, finansman sorunları nedeniyle merkezi olarak yürütülen bir proje olan Ren 1.0 olarak anılan operasyonları durduracağını duyurdu.

Alameda Research, altcoin projesini Şubat 2021’de satın aldı. Bu yüzden Alameda’nın çöküşü Ren’in ana mali destek kaynağını ortadan kaldırdı. Ekip daha sonra mevcut protokolü (Ren 1.0) için operasyonları durdurmaya karar verdi. Ayrıca, onu topluluk tarafından yürütülen yeni bir alternatifle (Ren 2.0) değiştirmeye kararlaştırdı. Ekip, ikinci sürüme geçişi finanse etmek için yeni REN tokenleri şeklinde yeni finansman talep etti.

Ren yönetişim oylaması

Altcoin ekibi, 15 Aralık’ta Ren 2.0 projesi için sermaye görevi görecek yeni tokenler basmayı önerdi. Ren protokolü, teklifi yönetim üyeleri veya mevcut REN token sahiplerinin oylaması için Anlık Görüntü platformuna koydu. Onaylanan oylamanın bir parçası olarak, üyelere kaç tokenin basılacağı konusunda dört seçenek sunuldu. Bunlar: 50 milyon, 100 milyon, 150 milyon veya 200 milyon. Ayrıca, teklifi reddetme seçeneği de vardı. Teklifin geçmesi için, seçmenlerin en az %51’inin, birleştirilmiş tüm oyların ağırlıklı ortalama değerine ulaşmadan önce ilk dört seçenekten birini seçmesi gerekiyordu.

Snapshot’tan alınan verilere göre, seçmenlerin yalnızca %5,12’si teklifi reddetti. Seçmenlerin çoğunluğu, %80,78, 200 milyon token seçeneğini seçti. %1,08’lik küçük bir kısım 150 milyon token lehine oy kullandı, %2,05 100 milyon tokeni seçti ve %10,97 50 milyon token lehine oy verdi. Bu sonuçların ağırlıklı ortalamasını kullanarak, mevcut piyasa fiyatlarında yaklaşık 10,8 milyon dolar değerinde 180 milyon Ren tokeninin oluşturulacağı tahmin ediliyor.

Yeni tokenlerin basılmasının onaylanması, Ren protokol ekibi için ilk adım olacak. Yetki ile ekip, protokolün yeni bir sürümüne geçmeyi planlıyor. Yine de, böylesine büyük bir değişiklik yapmak belirli riskler taşıyor. Ekip, 1.0 sürümü kullanımdan kaldırıldığı için, (Ren ile oluşturulan) renBTC holderlarının orijinal BTC’lerini kurtaramayabileceği konusunda uyarıyor. On-chain verilere göre, Ethereum’da hâlâ 12,5 milyon dolar değerinde renBTC var. Dolayısıyla bunlar takılıp kalma riski taşıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir