Bu Hafta Tahtadan Uçan Altcoinler: Bu 5 Coin Şaşırttı!

2022 yılının sonuna yaklaşırken, bazı altcoinler piyasadaki düşüşlere meydan okuyarak yükselişe geçti. İşte geride kalan haftada en iyi performans gösteren 5 altcoin.

En iyi performans gösteren altcoinler listesinde birinci sırada Toncoin (TON) var

Toncoin (TON) geride kalan haftada gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çekti. Son 7 günde yaklaşık yüzde 41.2 yükseldi. Böylelikle, en yakın rakibinden bile neredeyse 2 kat fazla değer kazanmış oldu. TON fiyatı, 13 Ekim’den bu yana, muhtemelen beş dalgalı bir yukarı yönlü hareketle (siyah) yükselişte. Doğruysa, fiyat üçüncü dalgadadır.

Alt dalga sayısı beyaz renkte veriliyor. Bu da TON fiyatının alt dalgası dördüncüde olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, yerel zirve için en olası hedef, ikinci dalganın 2.61 harici Fibonacci geri çekilmesi tarafından işaret edilen 3.43 dolar. 1,99 dolarlık birinci dalganın (kırmızı çizgi) altına düşmesi bu yükseliş hipotezini geçersiz kılacaktır.

XDC Network (XDC)

XDC fiyatı geride kalan haftada yaklaşık yüzde 12.69’luk bir artış gösterdi. Altcoin, 11 Ağustos’tan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Ayrıca, aşağı yönlü hareket, 7 Aralık’ta 0,018 dolar seviyesine kadar indi. Böylelikle fiyat o zamandan beri yukarı doğru hareket ediyor ve azalan direnç çizgisine yaklaşıyor. Bununla birlikte, şu anda, çizgi 0.026 dolarlık direnç alanıyla çakışıyor ve önemini artırıyor. XDC fiyatı kırılamazsa, 0,018 dolarda yıllık en düşük seviyelere doğru düşecek. Bununla birlikte kırılma oranını 0,032 dolara doğru hızlandırabilir.

En iyi performans gösteren altcoinler listesinde üçüncü sırada OKB (OKB) var

OKB (OKB) fiyatı geride kalan haftada yaklaşık yüzde 12.25’lik bir yükseliş yaşadı. OKB fiyatı Haziran ayından bu yana yukarı doğru hareket ediyor. Üç başarısız denemeden sonra (kırmızı simgeler), 13 Aralık’ta 22.50 dolarlık direnç alanının üzerine çıktı. O zamandan beri artıyor ve 16 Aralık’ta 24.60 dolara ulaştı. Bu, Mart 2022’den bu yana en yüksek fiyat. Yukarı yönlü hareket devam ederse, bir sonraki direnç 32.30 dolar seviyesinde olacak. Tersine, 22,50 doların altında bir günlük kapanış, eğilimin düşüş eğiliminde olduğunu gösterir.

Bitcoin SV (BSV)

Geride kalan haftada BSV fiyatı yaklaşık yüzde 11.55 yükseldi. Ayrıca, BSV fiyatı, 9 Kasım’dan bu yana yükselen destek çizgisiyle birlikte arttı. Yukarı yönlü hareket, 12 Aralık’ta 48 dolarlık bir yüksekliğe yol açtı. BSV fiyatı daha sonra keskin bir şekilde düştü, ancak yükselen destek çizgisini doğrulayan uzun bir düşük fitil yarattı. Bununla birlikte, 16 Aralık’ta 48 dolarlık direnç alanının üzerine çıkmak için başka bir girişimde bulundu.

48 dolarlık direnç alanının üzerinde günlük kapanışa ulaşmak belirleyici bir yükseliş işareti olurken, bir reddedilme 43 dolarlık yükselen destek çizgisine doğru bir düşüşe neden olabilir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi BSV, 2017’deki Bitcoin Cash (BCH) hard fork’undan sonra Bitcoin’in ortaya çıkan çatallarından biridir.

En iyi performans gösteren altcoinler listesinde son sırada Lido DAO (LDO) var

LDO fiyatı geride kalan haftada yaklaşık yüzde 9,49 arttı. Bununla birlikte, altcoin fiyatı, daha önce kırılıdığı azalan direnç çizgisini doğruladığı 9 Kasım’dan bu yana yukarı doğru hareket ediyor. Ayrıca, yukarı doğru hareket çok kademeli olmuştur. LDO, 0,93 ila 1,28 dolar arasında bir aralıkta sıkışmış durumda. Aralığın tepesinin üzerinde bir kırılma, 1,80 dolara doğru yukarı doğru bir hareketi katalize edebilir. Bununla birlikte, bir kırılım 0,40 dolara doğru bir düşüş başlatabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir