Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Bu Metaverse Coin Büyük Yatırımlar Aldı!

Bu Metaverse Coin Büyük Yatırımlar Aldı!

5 dak. okuma süresi
0
0
0
bu metaverse coin buyuk yatirimlar aldi eXDkqarb

Bu metaverse coin özel oyunlar yaklaşık 300 milyon dolar toplarken, Immutable X tabanlı çok zincirli oyunlar 2022’de 600 milyon doların üzerinde para topladı.

Bu metaverse coin büyük miktar topladı

Delphi Digital’in yakın tarihli bir raporuna göre, Immutable X (IMX) oyunları 2022’de Web3 finansmanında en önemli miktarı topladı. Immutable X’e özel oyunlar ve Immutable X tabanlı çok zincirli oyunlar, sırasıyla yaklaşık 300 milyon $ ve 600 milyon $’ın üzerinde finansman aldı.

Bu yatırımlarla Immutable X, Solana ve Polygon’u geçerek 2022’de en çok finanse edilen Layer-2 Web3 oyun ekosistemi oldu. Rapora göre Immutable X, yıl boyunca beş oyundan 100’ün üzerine çıktı.

Polygon, toplam 850 milyon dolarlık bir fonlama ile Immutable X’i yakın bir saniye olarak takip etti. Polygon’un çok zincirli oyunu yaklaşık 750 milyon dolar topladı bu, Immutable X’in çok zincirli eşdeğerinden yaklaşık 150 milyon dolar daha fazla. Bununla birlikte, Polygon’a özel oyunlar, tüm yıl boyunca 150 milyon doların biraz üzerinde para toplayarak nispeten düşük performans gösterdi.

Oyun, tüm Web3 yatırımının büyük bir kısmını oluşturuyor

Yakın tarihli bir rapora göre, önde gelen Web3 kategorileri tarafından toplanan toplam fon miktarı 2022’de 7,1 milyar dolara ulaştı ve Web3 oyun endüstrisi %62,5’i (4,49 milyar dolar) oluşturdu.

Immutable X CTO’su Alex Connolly, 18 Kasım 2022’de özel bir röportaj verdi. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere o sırada şirketin değeri iki yılda ulaştığı 2,5 milyar dolardı. Conolly, Web3 oyunlarının oyunculara oyun içi varlıklarının tam mülkiyetini vererek onlara güç verme yeteneğinden bahsetti.

Immutable X nedir?

Immutable, endüstri lideri bir NFT madenciliği ve ticaret platformu olan Immutable X ve bir NFT oyun geliştirme stüdyosu olan Immutable Studios aracılığıyla NFT dünyasını ilerletiyor.

Immutable X, Ethereum’da NFT’ler için anında ticaret, büyük ölçeklenebilirlik ve basım ve ticaret için sıfır gaz ücreti ile kullanıcı veya varlık güvenliğinden ödün vermeden ikinci katman (L2) ölçeklendirme çözümüdür. Immutable X, StarkWare’in güçlü STARK doğrulama ve toplama teknolojisi ile geliştirilmiş, NFT ölçeklendirme için teknik olarak şimdiye kadar yapılmış en gelişmiş çözümdür.

IMX tokeni, Immutable X protokolünün yerel ERC20 hizmet tokeni olup, kullanıcıların ticaret gibi ağ yanlısı faaliyetler yürüterek kazanabileceği ve ücret ödemek, yönetişim gerçekleştirmek veya protokol üzerinde pay almak için kullanılabilir.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

Getir’den hack’lenme iddialarına cevap

Türkiye’nin en büyük girişimlerinden Getir ve bünyesindeki BiTaksi’nin gün içerisinde hack…