Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Bu Metaverse Coin Tek Duyuru ile Uçuyor: Üçe Katladı!

Bu Metaverse Coin Tek Duyuru ile Uçuyor: Üçe Katladı!

7 dak. okuma süresi
0
0
0
bu metaverse coin tek duyuru ile ucuyor uce katladi ArN8szUs

Popüler bir metaverse coin olan Highstreet (HIGH) son zamanlarda devasa artışıyla dikkat çekti. Altcoin’in hafta sonu başlayan rallisinin arkasında, sohbet robotu ChatGPT ile ilgili bir duyuru var gibi duruyor. İşte detaylar…

Metaverse coin projesinde yükseliş: Sebebi ChatGPT mi?

Bir metaverse coin olan HIGH’ın arkasındaki Highstreet, hafta sonu yaptığı bir duyuruda, Highstreet NPC’lerinin (oyuncu olmayan karakterler) ChatGPT sayesinde tamamen konuşacağına işaret etti. Buna yönelik çalışmalarda son aşamaya gelindiğine dikkat çekti. Ayrıca Forever Fomo Duck Squad NFT’sinin yatırımcıları için için de önemli duyuruların geleceğine işaret etti.

En son tweet’in ardından HIGH’ın fiyatı kayda değer bir  şekilde arttı. Yazım sırasında HIGH, yüzde 55’lik bir yükseliş ile 2.77 dolardan el değiştiriyor. Kripto para birimi, son bir günde 1.76 dolardan 3.90 dolara kadar yükselmeyi başardı. Son 7 günde yüzde 135 oranında, son 30 günde ise yüzde 219 oranında değer kazandı. Yani, 2023’e girdiğimizden bu yana en büyük kazançları sergileyen altcoin’lerden biri oldu. Aylık bazda 1.20 dolardan sıçramasıyla neredeyse 3 kat yükselmiş oldu.

HIGH hakkında daha detaylı bilgi

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Highstreet, alışveriş ve oyun oynamayı birleştiren, ticaret merkezli bir metaverse’tür. Highstreet’in ürünleri fizikseldir, yani hem dijital hem de fiziksel formlarda var olabilirler. Dijital form, oyun içi öğeler olarak maliyetin çok altında satın alınabilirken, fiziksel form, oyuncuların oyunun içinden gerçek hayatta satın almalar yapmasına olanak tanır. Highstreet ayrıca ana akım markaları metaverse’e getirmek için dünyanın dört bir yanındaki büyük mağazalarla ortaklık kuruyor. Oyuncular, alıcıların Highstreet’te ücretsiz kripto varlıkları kullanmalarına ve talep etmelerine olanak tanıyan özel etiketlere sahip seçkin koleksiyonları görebiliyor.

Highstreet, 2015 yılında kurulan VR perakende şirketi olan LumiereVR’nin gelişmiş halidir. Ekip, çeşitli ev isimleri ve yerleşik markalardan bileşenlerle ticarete dayalı bir metaverse oluşturmaya odaklandı. Highstreet’te oyuncular NFT oyun içi öğeleri satın alabilir, takas edebilir, kullanabilir veya üretebilir ve kendi dijital kimliklerini oluşturabilir. Mevcut e-ticaret sistemlerine doğrudan entegrasyon sayesinde oyuncular, bu ürünleri ortak mağazalarda gerçek hayatta kullanma seçeneğine de sahiptir.

Tişörtler ve spor ayakkabılar gibi fiziksel ürünler artık NFT’lere dönüştürebiliyor ve dünya çapında daha fazla müşteriye ulaştırabilir. Ürünlerini metaverse’e taşımak için Highstreet, öğeyi iki fraksiyonel NFT’ye dönüştürmekte. İlk kısım nispeten daha düşük bir fiyata satılır ve Highstreet World’deki oyuncular için oyun içi bir öğe olarak hizmet eder. Marka, bu NFT’nin satışından envanterde herhangi bir azalma veya ek masraf olmaksızın kâr elde eder. Sonuç olarak, gerçek hayatta da kullanım durumunun olması, Highstreet’i popüler hale getiren özelliklerden biri. Şimdi ise NPC’lerinin konuşmasına olanak tanıyarak metaverse deneyimini genişletiyor. Bu nedenle kripto yatırımcıların dikkatini çekmiş gibi duruyor.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

İkinci el araçlarda yaş ortalaması 15

Sıfır araçlara olan talep karşısında sıralar 2024’e kayarken, ikinci elde de yoğun bir sat…