Bu Tahminlere Dikkat: Bitcoin 7 Ay Sonra O Diplerde!

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) bir kez daha satış baskısı altına girdi. 17.000 doları aşamıyor. Bu sırada analistler en büyük kripto para biriminin hangi seviyeleri göreceğine dair yorumlarını paylaşıyor. Bu yazımızda, iki analistin BTC’ye yönelik beklentilerini aktaracağız…

Fairlead Strategies kurucusundan korkutan seviyeler: 15.600, 13.900…

 Bitcoin fiyatı geçtiğimiz gün, Aralık ayı için 16.277 dolar ile yeni bir düşük seviyeye indi. Ancak, şu anda 16.881 dolardan el değiştiriyor. Hisse senedi piyasası, makro faktörler ve kripto alanındaki diğer gelişmeler nedeniyle geçen hafta sonu türbülansla karşı karşıya kaldı. Fairlead Strategies LLC’nin kurucusu Katie Stockton, bir açıklamada, 17.000 ila 18.000 dolar aralığındaki seviye testinin başarısız olmasına işaret etti. Ayrıca, beklediği düşük seviyeleri aşağıdaki ifadelerle açıkladı:

 Önümüzdeki haftalarda Kasım ayının en düşük seviyesi olan 15.600 doların yeniden test edilmesini bekliyoruz. Sonuçta Bitcoin’in daha düşük bir dip yapmasını ve 13.900 dolara yakın uzun vadeli destek riskini artırmasını bekliyoruz.  Dip seviyenin ise yaklaşık 7 ay sonra görülebileceğini düşünüyoruz

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz gibi 2022 yılı, sektör tarihindeki en büyük kripto kışlarından birine tanık oldu. Bitcoin yüzde 75 düştü ve altcoinlerin çoğunluğu yaklaşık yüzde 90 düşüşte. Öte yandan, Fed, 2023’ün gelecek yılı boyunca faiz artışlarına devam edeceklerini açıkça belirtti. Blockchain analitik firması Nansen Research, son raporlarında FED’e işaret etti. FED’in sıkılaştırmayı sürdürme kararlılığı göz önüne alındığında durgunluğun devamı beklenmekte. Analistlere göre kripto fiyatları, faiz oranları daha uygun hale gelmeden önce bu döngüde bir (belki de nihai) düşüş yaşayabilir.

Immortal, Bitcoin için 2023 beklentisini açıkladı

Popüler bir kripto stratejisti olan Immortal, Bitcoin’in (BTC) 2023’te büyük bir ralli için hazırlandığına inanmakta. Analist 189.800 Twitter takipçisine Bitcoin’in üç günlük grafikte “eğilimi tersine çevirme” sinyali verdiğini söylüyor. Üstelik, bu kırılmayı “Bitcoin’de canavar sapması” diyerek ifade ediyor.  Analiste göre bu durum olumlu olsa da, dip sinyali göstermiyor. RSI’ın yüksek dipler sergilemesi nedeniyle fiyatta düşüş bekliyor.

RSI, bir varlığın trendinde büyük bir değişime işaret edebilecek bir momentum göstergesidir. Analistin grafiğine bakıldığında, Bitcoin bir yükseliş sapması oluşturuyor gibi duruyor. Bu da BTC’nin fiyatı düşmeye devam etse de alıcıların ivme kazanmaya başladığını gösteriyor. Immortal’ın tablosu ayrıca, Bitcoin’in Ocak 2019, Ekim 2020 ve Temmuz 2021’de aynı sinyali verdikten sonra güçlü yükselişleri ateşlediğini gösteriyor.

BTC boğalarının ivme kazanmasıyla Inmortal, Bitcoin’in 2023’te destansı bir ralli başlatacağına inanmakta. BTC’nin kral kripto para biriminin yaklaşık 3.000 dolardan 14.000 dolara çıktığı 2019 Mart ve Temmuz ayları arasındaki performansını yansıtıyor. Kısa vadede Inmortal, Bitcoin’in 17.500 dolar seviyesine doğru sıçradığını görüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir