Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Büyük Haber: CFTC Komitesine Bu Altcoin Katılıyor!

Büyük Haber: CFTC Komitesine Bu Altcoin Katılıyor!

6 dak. okuma süresi
0
0
1
buyuk haber cftc komitesine bu altcoin katiliyor VIYAbOCE

Blockchain ağı ve altcoin XLM’in arkasındaki Stellar Lumens’in resmi Twitter hesabından yapılan duyuruya göre, Stellar Geliştirme Vakfı (SDF), ABD Emtia Vadeli İşlem Komisyonu’nun (CFTC) küresel piyasa danışma komitesine katılacak. İşte detaylar…

Altcoin projesi, CFTC danışma komitesine katılıyor

Stellar Development Foundation’ın Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu tarafından kurulan yeni bir danışma kurulunun üyesi olacağı bildiriliyor. CFTC, SDF’den blockchain teknolojisi ve kripto varlıklar hakkında rehberlik alacak ve vakıf yeni komitede liderlik rolünü üstlenecek.  J.P. Morgan, Goldman Sachs ve BlackRock’ın Global Piyasa Danışma Komitesi’ne katılmasıyla Stellar, geleneksel finans piyasalarının liderleriyle verimli bir işbirliği için güven sinyali veriyor.

Uluslararası para transferlerinin merkezi olmayan bir tedarikçisi olan Stellar (XLM), havale ve stablecoin konusuna büyük önem verme arzusunu dile getirdi. Şu anda Stellar Development Foundation (SDF), Stellar Aid Assist adlı çabalarının bir parçası olarak ihtiyacı olanlara yardım sağlamak gibi projelerinden ve stablecoin’ler ve bunların gerçek dünyadaki kullanımı hakkında konuşmayı planlıyor. Vakıf, komitede vakfın COO’su Jason Chlipala tarafından temsil edilecek. Şirket blogunda “Layer-1 protokollerinin benzersiz bakış açısını komiteye getirmeyi umuyoruz” diye yazdı. Ayrıca şu ifadeler kullanıldı:

Komitenin bir parçası olarak SDF, insani yardımın sağlanmasında stablecoinlerden yararlanmak da dahil olmak üzere kripto varlık pazarlarında ve gerçek dünyadaki kullanım durumlarında stablecoinlerin rolünü vurgulayacaktır.

CFTC, kripto paralar hakkında 75’ten fazla toplantı yaptı

CFTC komiseri Caroline Pham, GMAC’ın yeni sponsoru oldu. Pham sponsorluğundaki ilk toplantı organizasyonel konulara ayrılacak. “GMAC’ın CFTC’ye politika önerilerinde bulunurken öncelik vermesi için küresel pazar yapısı ve kripto varlık pazarlarıyla ilgili potansiyel konular” da tartışılacak. Pham, 17 Ocak’ta verdiği bir röportajda, Ocak 2022’de ABD Başkanı Joe Biden tarafından CFTC’ye aday gösterilmesinden bu yana çeşitli taraflarla küresel kripto düzenleme standartları hakkında 75’in üzerinde toplantı yaptığını belirtti.

Stellar CFTC ile bağlar kurarken, Ripple SEC ile savaşıyor

İronik bir şekilde, Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki senaryo, Stellar ile olanların neredeyse tam tersi gibi görünüyor. Ripple şimdi SEC ile yasal mücadelesini sürdürüyor. Stellar ve geleneksel bankacılıktaki kilit katılımcıların CFTC himayesi altında kripto para birimi düzenlemesini kontrol etmesine rağmen Ripple’ın SEC ile savaşı kripto para piyasasındaki yatırımcıların canını sıkıyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Ripple ve SEC arasındaki davanın bu yıl sonlanmasını bekleyenler var. Ayrıca son zamanlarda, davanın Ripple lehine sonuçlanacağına dair beklentiler arttı. Neler olacağını ise zaman gösterecek.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

ABD’de “para çekme” telaşı… 126 milyar dolar

Önce Silikon Vadisi Bankası ardından iki bankanın daha batması ABD ve dünya çapında krize …