Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Büyük Tahmin: Bu Olursa Dogecoin 3 Doları Görür!

Büyük Tahmin: Bu Olursa Dogecoin 3 Doları Görür!

8 dak. okuma süresi
0
0
0
buyuk tahmin bu olursa dogecoin 3 dolari gorur Csdr3HIM

Ocak ayında, Dogecoin fiyatı önemli fiyat artışları gördü. Ancak bu kazançlar, meme coin için tuhaf görünen diğer kripto para birimleri kadar önemli değil. Ayrıca bu, önümüzdeki haftalarda güçlü bir ralliyi dışlamıyor. İddialara göre bu gerçekleşirse DOGE 3 dolara ulaşacak. Kripto analisti Prasannai, bu konuya açıklık getiriyor.

Dogecoin fiyatı son birkaç hafta içinde nasıl hareket etti?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Dogecoin fiyatı, son haftalarda önemli ölçüde arttı. Yılın başından bu yana DOGE, 0,069 dolardan yaklaşık 0,090 dolara yükseldi. Bu artışın içinde bilinen güçlü dalgalanmalar yaşandı. Bununla birlikte, genel artış önemli olsa da, diğer birçok altcoin’den daha azdı.

DOGE haftalık fiyat grafiği

Fiyat artışı, 2022’nin son haftalarında yaşanan sert iniş çıkışların ardından geldi. Twitter’ın özellikle DOGE hayranı Elon Musk tarafından devralınması, fiyatı önemli ölçüde artırdı. Bunu takiben, FTX çökmesinin bir sonucu olarak büyük ölçüde çöktü. Buna karşılık, Bitcoin Ocak 2023’te nispeten ‘sessizdi’.

Dogecoin fiyatı son haftalarda neden önemli ölçüde artmadı?

Dogecoin’in fiyatı önümüzdeki dört hafta içinde fırlayabilir. Ancak ADA veya SOL gibi diğer altcoin’lerle karşılaştırıldığında fiyat bu kadar hızlı büyüyemedi. Burada, belirli bir kripto paranın beklenmedik şekilde büyük artışlar veya dalgalanmalardan sonra sakinleşme eğiliminde olduğu bir fenomen görüyoruz.

2022’nin dördüncü çeyreğinde, DOGE fiyat artışı bu nedenle zaten bir bütün olarak pazarın biraz üzerindeydi. Sonuç olarak, fiyatlar Ocak ayında olduğu kadar artmayabilir. Sonuç olarak, piyasa “yakalandı”. Ancak bu, Dogecoin tahmini üzerinde bir etkisi olabilecek başka bir DOGE rallisinin muhtemel olduğu anlamına geliyor.

DOGE Şubat’ta 3 dolara ulaşacak mı?

Önümüzdeki haftalarda Dogecoin fiyatı çeşitli yönlerde hareket edebilir. Bir yandan, genel piyasa yükselmeye devam ederek DOGE fiyatının fırlamasına neden olabilir. Ancak önümüzdeki haftalarda piyasada küçük hatta büyük bir çöküş yaşanması da olası. DOGE fiyatı önümüzdeki birkaç hafta içinde 2 farklı yönde hareket edebilir. Bu kovanlar oldukça şiddetli olabilir. Şu anda, önümüzdeki haftalarda hangi senaryonun daha olası olduğunu söylemek son derece zor. Genel piyasa düzelirse, Dogecoin fiyatı önümüzdeki haftalarda yükselebilir. Dogecoin bu durumda Şubat ayı sonuna kadar 0,11-0,13 dolara ulaşabilir.

İkinci senaryoda, genel piyasa başka bir güçlü çöküş yaşayacak ve Bitcoin fiyatını 20.000 dolar veya daha da altına çekecek. Bu durumda, Şubat ayı sonuna kadar Dogecoin fiyat aralığının 0,05 ile 0,07 dolar arasında olmasını bekleriz. Şimdi ise ilginç bir hamleyle Twitter, Elon Musk’ın şirketi satın almasından bu yana gelirlerini artırmanın yeni yollarını arıyor. Ancak görünen o ki Musk, Twitter’ı Apple Pay ve PayPal ile rekabet edebilmek için bir ödeme platformuna dönüştürmeyi planlarken, Twitter’ın hizmetlerini yalnızca bir sosyal medya platformunun çok ötesine taşıyacak bir hamle yapmak üzere.

Financial Times’a göre şirket, ABD’de bir ödeme hizmeti olarak işlev görmesi için gereken lisanslara başvurmaya çalışıyor. Rapora göre Twitter’ın Ürün Yönetimi Başkanı Esther Crawford, yeni hizmetin mimarisine odaklanıyor. Rapora göre Musk, Twitter’ı bir ‘her şey uygulamasına’ dönüştürmeyi planlıyor.

Twitter’ın yeni ödeme sistemi ilk başta itibari para birimi ve ödeme seçeneklerine yardımcı olurken, firma gelecekte kripto para birimi desteğini eklemeyi planlıyor. Platform sonunda PayPal ve hatta Apple Pay ile rekabet edecek, bu da ziyaretçilerin yalnızca mağazalarda ödeme yapılmasını beklemesini değil, aynı zamanda aralarında para hareket etmesini de sağlıyor. Bu hareket, DOGE fiyatını önümüzdeki haftalarda daha da yükseltmeye itebilir.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

Getir’den hack’lenme iddialarına cevap

Türkiye’nin en büyük girişimlerinden Getir ve bünyesindeki BiTaksi’nin gün içerisinde hack…