Coinbase Şaşırttı: Para Bu 2 Kripto Paraya Akacak!

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, yeni bir raporda, altcoin piyasası hakkında karamsarlığını paylaştı. Sadece iki kripto paranın popüler kalacağını öne sürdü.

Coinbase, kripto kışının özellikle altcoin’ler için 2023’e kadar süreceğini söylüyor

Coinbase analistleri, yatırımcı seçimlerinin Bitcoin ve Ethereum gibi “daha kaliteli” kriptolara doğru kayacağını tahmin ediyor. Uzmanlar bunun nedenini tokenomikler ve piyasa likiditesini içeren bir dizi faktöre dayandırıyor. Rapor ayrıca, altcoin’lerin önümüzdeki yılda gözden uzak kalacağını öngördü. Coinbase Institutional’in Twitter hesabından paylaştığı raporda şu ifadeler yer alıyor:

Yatırımcıların altcoin biriktirme isteğinin 2022’deki kaldıraçsızlaştırmadan ciddi şekilde etkilendiğini ve tamamen iyileşmesinin aylar sürebileceğini düşünüyoruz.

Bireysel yatırımcılar altcoin projelerinden uzaklaşıyor

Tarihsel veriler, ayı piyasalarının genellikle en az 18 ay sürdüğünü gösteriyor. Bu nedenle, kripto kışının piyasa terk etmeden önce 2023’ün ikinci yarısına kadar zamanı olacak. Coinbase, güven krizinin gerilemeyi “en az birkaç ay” uzatacağını belirterek bu fikri onaylıyor. Ayrıca, 2023’ün ilk birkaç ayında kripto performansının geleneksel risk varlıklarından ayrılmasının düşük bir olasılık olduğunu belirtiyor:

Pek çok kurumsal varlık, varlıkların FTX’in iflas işlemlerinde kilitlendiğini hesaba kattığı için, likidite kısıtlamaları da kısa vadede normal piyasa operasyonlarını bozabilir.

Para, bu iki kripto para birimine akacak

Borsaya göre, kriptodan yararlananlar, başta Bitcoin ve Ethereum olmak üzere daha yüksek kaliteli token ve kripto paralar olacak. Rapora göre, uzun vadeli BTC yatırımcıları dolaşımdaki arzın %85’ini elinde tutuyor. Ethereum’un akıllı sözleşmeler için endüstri standardı olarak hakimiyeti devam ediyor.

Rapor ayrıca, FTX’in çöküşü ve Alameda skandalının ardından kendi kendini denetleme ve merkezi olmayan finansa doğru eğilimin devam edeceğine yer verdi. 2023’te daha fazla düzenleme ve yatırımcı koruması da muhtemelen kurumsal yatırımcı güvenini artıracak. Bununla birlikte, bireysel çözümler potansiyel olarak kripto kışını piyasadan uzaklaştıracak.

Coinbase (COIN) hisseleri, Salı günü tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı

ABD merkezli borsa düşen kripto fiyatlarının ortasında düşük işlem hacmiyle mücadele etmeye devam ederken, COIN hisseleri Salı günü ATL seviyesine ulaştı. Hisse senedinde devam eden düşüşler, Coinbase’in piyasa değerini 8 milyar doların altına indirdi.

Yazım sırasında marjinal bir artışa rağmen, COIN daha önce 34,35 dolara kadar düştü. Bu son düşüş Kasım ayında %21’lik bir düşüşe katkıda bulundu. Hisseler, Nisan 2021’de halka açıldıktan kısa bir süre sonra yıldan bugüne kadar %86 ​​ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden %91 düştü. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, borsa ayrıca bir Dogecoin davasını sürdürüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir