Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ”İmamoğlu” açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Mardin Derik Ovası Sulaması”, “Midyat-Nusaybin Yolu”, “Ömerli ve Dargeçit Doğalgaz Verme” ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu.

Mardin Havalimanı’nın adının ‘Mardin Aziz Sancar Havalimanı’ olarak değiştirileceğini duyuran Erdoğan “Karaman-Adana-Gaziantep hızlı tren projemizi, Mardin’e kadar uzatıyoruz.” diyerek müjde verdi.

İstismar davasız üzerinen Kılıçdaroğlu’na yüklenen Erdoğan, “6 yaşındaki çocuğun istismarı felaket, bizim ciğerimiz yanıyor. Ama siz, 11 yaşında Kandil’e kaçırılanlar için tek laf ettiniz mi? Eğer helalleşmeye gideceksen Diyarbakır’a git Diyarbakır’a. Oradaki anneler ile helalleş.” dedi.

Erdoğan ayrıca “Eli silahlı teröristlerin tepesini nasıl ezdiysek, siyasetçi görünümlü uzantılarının da nefeslerini, demokrasi, hak ve özgürlükleri genişleterek keseceğiz” diye konuştu.

İBB Başkanı İmamoğlu’na verilen ceza ile ilgili de konuşan Erdoğan “Siyasi tartışma yok, bir şahsın YSK’ya hakareti var. Henüz biten yargı süreci, yasak yok. Asıl çarpıklık, yargı sürecinin 6’lı masanın siyasi çekişmesinin mezesi haline getirilmeye çalışılması En sert şekilde eleştirdiğimiz pek çok mahkeme kararı olmuştur. Ama bu, hiç kimseye, hakimlere hakaret etme, mahkeme kararlarını tanımama hakkı vermez. Bizim demokrasiye ve siyasetin meşru yöntemlerle yapılmasına olan bağlılığımızı kimse sorgulayamaz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında altılı masaya da yüklenen Erdoğan, “Avara kasnak gibi toplanıp dağılmaktan başka iş yapmayan altılı masa ve ortakları, birbirine çalım atmakla uğraşacaklarına çıkıp adaylarını ilan etsinler” dedi. .

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir