Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Danışmanlık Devi: Bu Altcoin, Tüm Oyunu Değiştirebilir!

Danışmanlık Devi: Bu Altcoin, Tüm Oyunu Değiştirebilir!

9 dak. okuma süresi
0
0
0
danismanlik devi bu altcoin tum oyunu degistirebilir jX8br7pR

Danışmanlık devi Fool analistleri, birinci katman veya yeni DeFi teknolojilerinin yanında göz önünde bulundurulması gereken bir altcoin sektörüne dikkat çekiyor.

Bu altcoin sektörüne dikkat: Kripto oyununu değiştirebilir

Fool analistlerinden Dominic Basulto, yeni bir yazısında, BitDAO’nun DAO alanında oyun değiştirici olabileceğini söyledi. BitDAO, kripto paralarını yönetmek ve bunlara yatırım yapmak için merkezi olmayan bir Blockchain platformudur. 2023’te şimdiye kadarki en iyi kripto para performans gösterenlerinden biri olan BIT, yıldan başından bu yana %39’dan fazla değer kazandı. BitDAO’yu bu kadar ilginç kılan şey, son performansı değil. Bunun yerine, BitDAO’nun tüm kripto oyununu değiştirme potansiyeli var. Altcoin projesi, yatırımcıların çok çeşitli kripto paralarını hem demokratik hem de şeffaf bir şekilde çeşitlendirmesine yardımcı olmak için “kalabalığın bilgeliğini” kullanan kriptoya yatırım yapmanın yeni bir yoludur.

Resmi olarak BitDAO, Ethereum üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan özerk bir kuruluş (DAO) için bir yönetişim tokenidir. Bu kuruluş, kripto paraları yönetir ve bunlara yatırım yapar ve BIT tokene sahipseniz, kuruluşun bundan sonra neye yatırım yapması gerektiğine oy verebilirsiniz. Aynı zamanda, BIT token üzerinden bu yatırımlardan elde ettiğiniz karı paylaşmanıza olanak tanır. BitDAO’yu bu kadar benzersiz yapan şeyin ne olduğuna ve neden oyunun kurallarını bu kadar değiştirebileceğine daha yakından bakalım.

DAO’nun yükselişi

Birçok yönden, bir DAO, Blockchain teknolojisi tarafından mümkün kılınan yeni bir yönetim yapısı türüdür. Blockchain olmayan dünyada kuruluşlar, “şirketler” veya “sınırlı sorumlu ortaklıklar” gibi yönetim yapılarını seçebilir. Blockchain dünyasında tercih edilen yapı, merkezi olmayan otonom organizasyondur.

Terminolojiden de anlaşılacağı gibi, bir DAO tamamen merkezi olmayan, tamamen özerk ve belirli bir amaç için organize edilmiştir. Akıllı sözleşmeler DAO’daki tüm faaliyetlere güç sağlar ve her zaman Blockchain üzerinde gerçekleşir, bu nedenle insanların kuruluş içinde yaptıklarına dair mükemmel bir şeffaflık vardır. Başka bir deyişle, köşe ofiste sizin bilginiz olmadan gizlice para karıştıran karanlık bir figür yoktur.

DAO yapısı kulağa biraz egzotik gelse de, aslında düşündüğünüzden daha yaygın. Aave (AAVE) ve Uniswap (UNI) dahil olmak üzere dünyanın en popüler kripto paralarından bazıları merkezi olmayan özerk kuruluşlar olarak kurulmuştur. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, DAO’ları Ethereum platformu için en heyecan verici yeni büyüme yollarından biri olarak adlandırdı.

Altcoin piyasasına odaklanmanın yeni yolu

BitDAO, insanların kripto paralara yatırım yapma şeklini değiştirme potansiyeline sahiptir. Mevcut kripto yatırım modelini düşünürseniz, temel olarak şudur: Tek bir kişi yüzlerce olası kripto para birimini analiz eder ve ardından bir borsada işlem gören tek bir kripto para birimine yatırım yapar. Yeni model şu şekildedir: Tek bir kişi, dünyanın her yerinden birçok farklı yatırımcının yanında yatırım yapar ve bir sonraki adımda neye yatırım yapacaklarına toplu olarak karar verirler. Kripto para birimlerine yatırım yapmakla da sınırlı değilsiniz. Son zamanlarda, BitDAO’nun türev ürünlere ve yüksek getirili finansal araçlara ayrılıp ayrılmaması gerektiği konusunda çok fazla tartışma var.

BitDAO web sitesine bakarsanız, yeni bir Ethereum Layer 2 Blockchain ağı gibi yatırım yaptığı bazı projeleri görebilirsiniz. Akılda tutulması gereken önemli nokta şu: Bir BIT token sahibi olarak, BitDAO hazinesinden gelen tüm kar dağıtımlarından pay alırsınız. Tüm bunları düşünürseniz, biraz akıllara durgunluk veriyor. BitDAO bazen bir yatırım fonu veya ETF gibi davranır. Diğer zamanlarda, erken aşamadaki bir risk sermayesi fonu gibi.

BitDAO’ya yatırım yapmalı mısınız?

Analist Dominic Basulto’nun yukarıda belirttiği gibi BitDAO, 2023’ün ilk iki haftasında dikkate değer bir performans sergiledi. Bu da öncelikle tek bir faktöre dayanıyor: 1 Ocak’ta başlayan 100 milyon dolarlık devasa bir token geri satın alma programı. Yılın ilk 50 gününde, BitDAO hazinesi her gün 2 milyon dolarlık BIT geri satın alacak. Bu nedenle, tüm bu satın alma baskısına bağlı olarak, BitDAO’nun fiyatının 2023’ün ilk çeyreğinin büyük bölümünde artmaya devam etmesi muhtemel.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

İkinci el araçlarda yaş ortalaması 15

Sıfır araçlara olan talep karşısında sıralar 2024’e kayarken, ikinci elde de yoğun bir sat…