Danışmanlık Hizmeti Vererek Para Kazanmak

Danışmanlar, bir ücret karşılığında uzmanı oldukları alanda danışmanlık ya da tavsiye hizmeti veren kişilerdir. Örneğin kar amacı gütmeyen bir kuruluşa bağış toplayabilmek için yardımcı olur ve süreci takip ederek bağış toplama planını geliştirirler.

Ya da yeni bir şirketin adını duyurabilmesi için en doğru kanalları tespit eder ve şirketi bu doğrultuda yönlendirirler.

Yalnızca kuruluşlar ve şirketler değil, aynı zamanda bireyler de kişisel danışman kullanabilirler. Örneğin hayvancılık yapmak üzere bir çiftlik kurmak istiyorsunuz ve bu konuda pek fazla bilginiz yok. İşte burada devreye tarım ve hayvancılık konusunda uzman olan danışmanlar giriyor

Danışmanlık Hizmeti Vererek Para Kazanmak
Danışmanlık Hizmeti Vererek Para Kazanmak

Siz de uzmanı olduğunuz alanda danışmanlık yaparak para kazanabilirsiniz. Bu alan yukarıdaki örneklerde olduğu gibi iş dünyasına daha yakın alanlar olabileceği gibi, sosyal medya danışmanlığı gibi daha küçük çapta alanlar da olabilir.

Önemli olan danışmanlık hizmeti arayan kişilere nasıl ulaşabileceğinizdir. Burada yine danışmanlık hizmetinizi pazarlayabilmek için interneti kullanmanız gerekiyor. Çeşitli iş ilanları sitelerinde öz geçmiş, uzmanlık alanınız hakkında ayrıntılı bilgi ve talep ettiğiniz şartları içeren bir ilan hazırlayarak yayınlayabilirsiniz.

Böylelikle uzmanlık alanınızda danışmanlık hizmeti arayanlar size kolayca ulaşabilir ve taraflar arasında gerekli görüşmeler yapıldıktan sonra işe başlayabilirsiniz.

Belli bir alanda kendinizi kanıtlayacak bir geçmişe sahipseniz, danışmanlık hizmetini evden de verebilirsiniz. Ancak danışmanlık konusunda tecrübeye ihtiyacınız varsa, bu konuda sizi yönlendirebilecek ticaret odası ve tarım kooperatifi gibi kurumların bu konudaki eğitimlerine katılabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmetinden Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Danışmanlıktan kazanacağız para, hizmet vereceğiniz konunun büyüklüğüne göre değişecektir. Yeni bir şirketin gelişimi konusunda danışmanlık hizmeti verecekseniz şirketin sermaye büyüklüğünü göz önüne alarak bir ücret talep edebilirsiniz.

Danışmanlık Hizmeti Vererek Para Kazanmak
Danışmanlık Hizmeti Vererek Para Kazanmak

Sosyal medya danışmanlığı gibi daha küçük çapta ancak birçok müşteri ile aynı anda çalışabileceğiniz danışmanlık hizmeti için ise daha küçük meblağlarda ücretler talep edebilirsiniz.

Bir örnek vermek gerekirse; sosyal fotoğraf paylaşım platformu Instagram’da bir firmanın ürünlerini nasıl daha fazla kullanıcıya ulaştırabileceği konusunda vereceğiniz danışmanlık hizmetinden ayda 40.000 TL civarı bir para kazanabilirsiniz. Birkaç firma ile aynı anda çalışırsanız, kazanacağınız para da o oranda artacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Okuyabilecekleriniz

Kumpirci Dükkanı Açmak

İlgili yazılar: Marmara Bölgesinde Hangi Hayvancılık Yapılır? Evden Para Kazandıran 10 İş …