Ana Sayfa Ekonomi Haberleri DEAPcoin Nedir? DEP Ne İşe Yarar?

DEAPcoin Nedir? DEP Ne İşe Yarar?

6 dak. okuma süresi
0
0
0
deapcoin nedir dep ne ise yarar 2beLultl

DEAPcoin, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve değiştirilemez Token’ler (NFT) oluşturulan özel bir Blockchain olarak tanımlanmaktadır. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “DEAPcoin nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

DEAPcoin nedir? Ne işe yarar?

DEAPcoin’in yerel Token’i DEP’dir. Aynı zamanda oyun ortamında çeşitli hizmetler ve etkinlikler için ödeme yapmak için kullanılır. DEP Token’leri kasa hizmetleri ve hibe fırsatları aracılığıyla ve DEA’nın oyun platformu PlayMining platformuna, oyuncuya karşı ortam (PvE) ve oyuncuya karşı oyuncu (PvP) modlarına katılarak da elde edilebilmektedir.

Deapcoin, özellikle dijital çağ için eğlence ve varlıklara odaklanmaktadır. Ayrıca ekonomi ve kültür geliştirmek için Blockchain teknolojisinden yararlanan yeni nesil eğlence platformu olmayı hedefliyor. Aynı zamanda DEP kripto para biriminin arkasındaki şirket olan DEA, güçlü bir kurucu ekibe sahiptir. Şirketin kurucu ortağı Naohito Yoshida, Japonya’da 3 halka arza öncülük etti. Bununla beraber eğlence medyası şirketlerinde iyi bilinen bir isimdir. Co-CEO Kozo Yamada, 15 yıldır TV Tokyo’da müzik ve varyete şovlarının yapımcısıdır.

Ayrıca şirketin incelemesine göre: PlayMining, tamamen yeni eğlence içeriği yaratırken yurtdışından küresel içerik oluşturucuların haklarını ve faydalarını koruyan bir sistem inşa etmeyi hedeflemektedir. 2018’den bu yana, Japonya’nın ünlü sanatçıları 100’den fazla yaratıcının orijinal sanat eserlerinden NFT’ler oluşturmayı başarmıştır.

Nasıl çalışır?

DEA ağında üç kritik operasyonel katman vardır. Bunlar;

  • Madencilik oyunları: Blockchain’den NFT verilerine erişen bir API kullanan, NFT oyunları olarak çalışan zincir dışı HTML5 tabanlı uygulamalardır. DEA’nın incelemesine göre, oyun endüstrisine üçüncü taraf girişini mevcut oyun üreticileri için daha erişilebilir hale getirir. Bununla beraber oyun içeriğinin gelecekteki zenginleştirilmesinin yolunu açıyor. PlayMining platformunda Aralık 2021 itibariyle üç oynanabilir oyun bulunuyor. 2022’nin sonuna kadar yayınlanması planlanan ondan fazla oyun var.
  • NFT pazarı: DEA’nın NFT Pazarı, ERC721 standart NFT’lerine dönüştürülmüş oyun içi ürünlere odaklanır. NFT’ler, Japon pop kültürünün en önde gelen sanatçılarından çok çeşitli öğelerden oluşan türünün tek örneğidir. DEA’nın teknik incelemesine göre, Nisan 2020’den bu yana NFT ticareti yoluyla paylaşılan toplam kazançlar bir milyar yen’i aştı.
  • PlayMining kasaları: Bu kasalar, PlayMining’in genel ekonomisine olumlu katkıda bulunan kullanıcılara DEP tokenleri, NFT’ler ve (PlayMining Gold) PMG veren teşvik edici bir yapı görevi görür. Ayrıca oyuncu olmayanlar da ödül kazanma fırsatı elde eder.

DEAPcoin nedir? DEP nasıl satın alınır?

DEAPcoin şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. DEAPcoin’in işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: OKX, MEXC, Bitrue, Gate.io. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

İkinci el araçlarda yaş ortalaması 15

Sıfır araçlara olan talep karşısında sıralar 2024’e kayarken, ikinci elde de yoğun bir sat…