Dikkat: Bu Altcoin’in Milyonlarcası Piyasaya Boşaltılabilir!

Kripto varlıkları çıkaran bir DeFi protokolünü denetleyen Ren topluluğu, Alameda Research’ün projeyi fonlarına erişimi olmadan bırakmasının ardından sermayeyi artırmak için yeni altcoin basmayı düşünmekte. İşte detaylar…

Ren topluluğunda oylama telaşı: Piyasadaki altcoin miktarı artabilir

Topluluk ayrıca, projenin gelecekteki gelişimine öncülük edecek organizasyon Ren Vakfı‘nın kurulması için oylama yapıyor. Bu oylama, Ren Ekosistemi Avukatı Maximillian Roszko tarafından DAO forumuna sunulan bir öneriye dayanmaktadır. Oylamanın bir parçası olarak Ren DAO üyeleri, kaç tane yeni REN tokenının basılacağına karar verecek. Teklifte dört seçenek var: 50 milyon, 100 milyon, 150 milyon veya 200 milyon REN tokenı. Ayrıca finansman planını bir bütün olarak reddetmek için beşinci bir seçenek de var. Mevcut token fiyatıyla Ren, 4 milyon dolar ila 17 milyon dolar arasında fon elde edebilir.

Ren’in en popüler wrapped varlığı, Bitcoin’in wrapped bir versiyonu olan renBTC’dir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi wrapped tokenlar, Ethereum ağına köprülenebilen yerel layer-1 coin versiyonlarıdır. Ren Vakfı kurulursa, Ren 2.0’ı finanse edecek. Ren 2.0, protokolün yeni bir sürümü olacak. Sürüm 1.0’ın kullanımdan kaldırılmasından sonra topluluk tarafından yürütülen bir yükseltme olarak kullanıma sunulacak. Ren, fonları bittikten sonra önceki sürümü “emekliye ayırmak” zorunda kaldı.

Alameda ve Ren’in alakası ne?

Bilindiği gibi Alameda Research, 2021’in başlarında Ren’i satın aldı ve projenin hazinesini elinde tuttu. Ticaret firması, kardeş borsası FTX ile birlikte Kasım ayında iflas etti. Ren daha önce, Alameda’nın çöküşünün ardından yalnızca 2022’nin sonuna kadar finansmanı olduğunu belirtmişti. Bu nedenle, plana göre, yeni basılan tokenların satışından elde edilen fonlar kullanılacak. Ren Vakfı ile ağ güvenliğini sağlamak için bilgi işlem güçleriyle katkıda bulunan kişiler ödül alacak.

Bilgi işlem güçleri ile ağa katkıda bulundukları için Ren’den ödüller alan ekosistem üyeleri olan node operatörleri arasında paylaştırılacak. Ren topluluğu oylaması 21 Aralık’ta sona erecek. Oylama sayfasından alınan veriler, 200 milyon yeni REN tokenının basılması için şimdiden büyük bir destek olduğunu gösteriyor. Bu seçenek şu ana kadar oyların yüzde 75’ini aldı.

Neler olmuştu?

Ren ağı, bir süredir Ren 1.0’dan Ren 2.0’a geçişiyle gündemde. Projenin arkasındaki şirket olan RenVM, daha önce 18 Kasım’da protokolün yeni bir versiyonu olan Ren 2.0’ı mevcut versiyonun kapanmasıyla “paralel olarak” yayınlayacağını açıklamıştı.. Şubat 2021’de RenVM, Alameda Research tarafından satın alındı. 18 Kasım gönderisinde ekip, finansman eksikliği nedeniyle Ren 2.0’a geçişi hızlandırmaya karar verdiklerini açıkladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir