Dikkat: Bu Altcoinler İçin Yeni Yasa Tasarısı Sunuldu!

ABD’de Bitcoin ve altcoinler için yaptığı olumlu yorumlarla tanınan bir Senatör, stablecoin düzenlemelerine yönelik yeni bir mesaj gönderdi. Pat Toomey, özellikle bir varlığa sabitli olan stablecoin’lerin düzenlemesi için yasama mesajını paylaştı. İşte detaylar…

Pat Toomey, bu altcoinler için son bir hamle yaptı

Kripto müttefiki ABD Senatörü Pat Toomey, görevdeki son günlerinden birini, stablecoin’lerin düzenlenmesine ilişkin son bir yasama mesajı göndermek için kullandı. Zayıflayan Kongre’nin son aşaması herhangi bir kripto sürprizi üretmedi. Endüstrinin lobicileri geri çekildi. Ancak Toomey, kripto varlıklar hakkında bir şeyler yapma kararı verdi. Toomey, gelecek yılın milletvekilleri için bir rehber olarak bir yasa tasarısı sunmaya karar verdi. Emekli senatör, oturumun son günü sona ererken muhtemelen sonuncusu olacak bir açıklamada aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Umarım bu çerçeve, meslektaşlarımın yeniliği engellemeden müşteri fonlarını koruyan yasayı gelecek yıl geçirmeleri için zemin hazırlar.

Çarşamba günü yürürlüğe giren emekli senatörün yasası, stablecoin işlemlerinin mahremiyetini koruyacak. Böylece Para Birimi Denetleme Ofisi’ni (OCC) stablecoin’leri çıkaran şirketler için lisans verme kurumu olarak kullanılacak. Banka dışı kuruluşların tokenları çıkarmasına izin verecek ve teklif vermeyen stablecoin ihraççılarının rezervlerini netleştirmesini sağlayacak. Böylece insanlar faiz, menkul kıymetler kanunları hakkında endişelenmek zorunda kalmayacaktı. En büyük stablecoin’lere örnek olarak aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz:

Toomey, daha önce de stablecoin yasası için konuşmuştu

Ayrıca, Toomey’nin işaret ettiği yasa, dolar gibi bir varlığa bağlanarak sabit bir değeri korumak için tasarlanan kripto para birimlerinin tamamen rezervlerle desteklenmesini gerektirecek. Mevcut devlet temelli denetimi sürdürmeyi onaylayacak. Ancak bu, Toomey’nin bu yılki ikinci stablecoin yasası. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi ilki çok fazla sonuç vermedi.

Yeni mevzuatı, ABD Merkez Bankası’nı (FED) bu sektörden uzak tutma amacı gütmekte. Ayrıca FED’in gelecekte bir dijital dolar yaratma yetkisine işaret ediyor. Böyle bir yetkisi olma durumunda potansiyel bir çıkar çatışması olma ihtimalini vurguluyor. Toomey, böyle bir çıkar çatışması durumundan kaçınmayı amaçlıyor.

Toomey’nin meslektaşları Kasım seçimlerinde Senato çoğunluğunu ele geçirmiş olsaydı, işler farklı olabilirdi. Son yasa tasarısı daha büyük bir etki yaratabilirdi. Ancak partisi (Cumhuriyetçiler) azınlıkta kalmaya devam ediyor. Senatör Tim Scott, Senato Bankacılık Komitesi’nin kıdemli üyesi olarak Toomey’nin yerini almaya hazırlanıyor. Bu değişim, Senato’da kripto para savunuculuğu için bir boşluk bırakır gibi duruyor. Çünkü Toomey, kripto para birimleri ve Blockchain alanının sadık bir destekçisiydi. Ancak Scott’ın görüşleri belirsizliğini koruyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir