Ana Sayfa Dünyadan Haberler Dnipro Valisi: Rusya’nın saldırısında vurulan apartmanda hayatını kaybedenlerin sayısı 35’e yükseldi

Dnipro Valisi: Rusya’nın saldırısında vurulan apartmanda hayatını kaybedenlerin sayısı 35’e yükseldi

3 dak. okuma süresi
0
0
0
dnipro valisi rusyanin saldirisinda vurulan apartmanda hayatini kaybedenlerin sayisi 35e yukseldi EdMPR5dG

Ukrayna’nın Dnipro kentinde Rusya’nın füze saldırısı sonucu ağır hasar gören apartmanda arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Dnipro Bölge Valisi Valentyn Reznichenko, saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 35’e yükseldiğini duyurdu.

Ukrayna’nın Dnipro kentinde Rusya’nın düzenlediği saldırıda apartman hedef oldu. Ağır hasar gören binada enkaz kaldırma ve arama kurtarma çalışmaları 40 saattir devam ediyor.

Dnipro Bölge Valisi Reznichenko, resmi Telegram hesabından yaptığı açıklamada, “Dnipro’daki arama kurtarma operasyonu yaklaşık 40 saattir sürüyor. Enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken cansız bedenler çıkmaya devam ediyor. Şu ana dek düşman saldırısı 35 hayata mal oldu ve aralarında 2 çocuk da var. 35 kişi kurtarıldı, 75 yaralımız var. Binadaki diğer 35 kişinin akıbeti ise henüz bilinmiyor” dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, saldırıya ilişkin Rus halkına seslenerek şu ifadeleri kullandı:

“Her insan için mücadele ediyoruz. Kurtarma operasyonu, hayat kurtarmak için en ufak bir şans olduğu sürece devam edecektir. Rusya’da şu anda bile bu terörü kınayan birkaç söz bile söyleyemeyen herkese sesleniyorum. Her şeyi çok iyi görmelerine ve bilmelerine rağmen. Korkakça sessizliğiniz, olup biteni beklemeye çalışmanız, aynı teröristlerin bir gün peşinize düşmesiyle son bulacak. Kötülük, kendisinden korkanları veya onunla pazarlık etmeye çalışanları daima hatırlar. Bu kötülük sizin peşinize düştüğünde, sizi koruyacak kimse olmayacak.”

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

Erkeklerin yüzde 86’sı babalık izni kullanmaya korkuyor

Erkeklerin yüzde 86'sı babalık izni kullanmaya korkuyor …