Dogecoin Satan Balinalar, Bu 2 Altcoin’den Alıyor!

Kripto analisti Jhon Isige, Dogecoin (DOGE) balinası satış çılgınlığının Noel kıvılcımının söndürdüğünü söylüyor. Bu arada, Cardano balinaları, FTX’in çöküşünden sonra 331 milyon ek ADA ekledi. Öte yandan, balinalar 275 Milyon XRP taşırken SEC Hinman belgelerini korumaya devam ediyor.

Dogecoin 2023’ten önce kırmızı sinyaller veriyor!

Dogecoin, beş günlük bir yükseliş eğiliminin ardından yazı yazılırken 0,0771 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, satış baskısına karşı ani bir artışla mücadele ediyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere yatırımcılar, milyarder Elon Musk’ın Twitter’ı CEO olarak bırakma niyetine tepki gösterdi. Bunun ardından, önde gelen meme coin’i bu haftanın başlarında baskı altına girdi. Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter satın alma anlaşmasının ardından, Dogecoin 0,1596 dolara yükseldi. Ayrıca, yatırımcıları, Twitter’da en üst sıralarda yer alırsa DOGE’nin çok fayda sağlayacağına inanmaya sevk etti. Elon Musk, yerine geçecek birini bulur bulmaz geliştirici ve sunucu ekiplerini yönetmek için istifa edeceğini söyledi.

Dogecoin, 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) (kırmızı), 100 günlük EMA (mavi) ve noktalı düşüş trendi ile birlikte 0,0855 dolarda direnci kırmış olsaydı, daha uzun vadeli bir yükseliş trendini sürdürebilirdi. Yine de, düşen üst trend çizgisinin (sürekli çizgi) üzerine çıkması durumunda DOGE, 0,1600 dolara yükselebileceği yerden 0,1000 doları geçebilirdi. Bunun yerine Dogecoin, satış baskısındaki artışla karşılaştı. Böylece, desteği sırasıyla 0,0702 dolar ve 0,0573 dolarda yeniden test etme riski arttı. Bu yüzden de şimdi 0,0771 dolardan el değiştiriyor.

DOGE 12 saatlik grafik

Boğalar muhtemelen fiyatı tekrar yükseltmeden önce daha düşük fiyatlı bir DOGE bekliyor. Unutmayın, 0,0855 dolardaki dirence rağmen, Dogecoin görünümü oldukça boğa. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesi kısa süre önce mavi çizgi sinyal hattının (kırmızı) üzerinden geçerken bir satın alma sinyali gönderdi. Bu da bir toparlanmanın yaklaşmakta olduğunu ima etti.

Dogecoin fiyatını yıl sonu rallisinden ne alıkoyabilir?

Büyük hacimli yatırımcıların kripto fiyatlarını olumlu ya da olumsuz etkilediği malum. Daha fazla token satın aldıklarında fiyatlar genellikle yükselir. Doğal olarak bunun tersi doğrudur. Bu nedenle, 100.000 ile 1.000.000 token tutan adresler DOGE’nin toplam arzının %2,08’ini sattığında düşüşler muhtemelen devam edecek. Bu, Dogecoin fiyatının sadece üç haftadaki %28’lik kaybını açıklıyor.

Dogecoin arz dağılımı

Yukarıdaki grafikten, bu yatırım katmanındaki adreslerin, şu anda DOGE’nin toplam arzının %17,80’ine sahip olduğunu görüyoruz. Bu oran 1 Aralık’ta %19,88 ve 1 Kasım’da %21,01 seviyesindeydi. Dolayısıyla, balinaların holding’i gerilemeye devam ediyor. Dogecoin fiyat hareketi, muhtemelen bu satış çılgınlığı devam ettiği sürece sınırlı kalacak. Benzer şekilde, DOGE, kripto kışının ortasında bir dip bulana kadar tavşan deliğini keşfetme eğiliminde olacak.

Balinalar ADA biriktirmeye devam ediyor

On-chain analitik firması Santiment’e göre, Cardano’nun balina adres katmanı şu anda dört milyar ADA’ya sahip. Ayrıca, FTX patlamasından bu yana 331 milyon daha biriktirdi. Santiment’e göre, 10.000 ile 100.000 ADA’ya sahip adresler şu anda 1,5 yıl içindeki, yani Haziran 2021’den bu yana en yüksek arz yüzdesine sahip.

Santiment, Cardano balinalarının Haziran ayından bu yana istikrarlı bir şekilde biriktirdiğini söylüyor. 10.000 ile 100.000 ADA tutan adresler, FTX’in çöküşünden bu yana 83 milyon dolar değerinde ADA ekledi. Sadece balinalar çantalarına eklenmekle kalmadı, aynı zamanda Cardano cüzdanlarının sayısı da 200.000’den fazla cüzdan arttı. Cardano Vakfı’nın verdiği son bilgilere göre toplam cüzdan sayısı 3,80 milyona yükseldi. Bu arada, Kasım ayı başında bu rakam 3,63 milyon civarındaydı.

Ripple davasının ortasında, balinalar XRP taşıyor

Ripple ve SEC, Özet Yargılama hareketleriyle bağlantılı birkaç belgeyi mühürlemek için dilekçe verdi. Ancak başvurular, komisyonun hala hayati Hinman belgelerini koruma peşinde olduğunu gösteriyor.

Bu arada, kripto balinaları hala milyonlarca XRP tokenini hareket ettiriyor. WhaleAlert verilerine göre, kripto balinaları son 24 saatte yaklaşık 275 milyon XRP (yaklaşık 97 milyon dolar değerinde) taşıdı. İzleyicinin kaydettiği en büyük işlem, 150 milyon XRP’nin taşınması oldu. 52,1 milyon dolar değerinde XRP alan bir balina, Binance’ten bilinmeyen bir cüzdana taşıdı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir