Dünyaca Ünlü Geliştiriciler, ATOM ve Bu 9 Altcoin’i Seçti!

Kripto geliştirici faaliyeti, kripto çökmeleri ve tasfiye endişeleri arasında 2022’de ilerlemeye devam etti. Santiment Insights, 2022’de Ethereum ve Cardano’nun en yoğun kripto geliştirici topluluklarına sahip olduğunu açıkladı. Cosmos (ATOM) ve Chainlink (LINK) de geliştiricilerin tercihleri arasında ilk 10’a görmeyi başardı.

Kripto kışında geliştirme faaliyeti devam etti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, 2022 piyasa için oldukça sert geçti. Kripto para fiyatları, 2021 boğa koşusu yatıştıktan sonra, güneye doğru bir eğri oluşturdu. Bu yüzden, kripto topluluğu, 2022’yi sektör için belki de en kötü takvim yılı olarak işaretleyecek. Bununla birlikte geliştiriciler, ayı piyasası ortamında da yol almaya devam etti. Bu doğrultuda kış piyasası geliştiriciler için Blockchain projelerinde ilerleme kaydetmeleri için iyi bir zaman oldu. Geliştirici faaliyeti, fiyat trendleri kadar sık ​​tartışmaların konusu olmuyor. Öte yandan, bazı projelerin son bir yılda büyük ilerleme kaydettiği söylememek haksızlık olur.

2022’de kripto fiyatlarındaki gerileme, çeşitli projelerdeki Blockchain gelişimine pek etkilemedi. Örneğin, Ethereum ve Cardano, Kasım 2021’den bu yana en yoğun 5 kripto oluşturucu ağında yer alıyor. İlginç bir şekilde, kripto piyasası o sıralarda fiyatlar açısından zirvenin keyfini sürüyordu. Bitcoin 69 bin dolar seviyesine ulaşmış ve altcoin’ler soluksuz ralli havasında zirveleri zorluyordu. Bununla birlikte, 2022 bu havanın tersine döndüğü ve çöküşlerle derinleştiği bir yıl oldu. Bu yüzden, devasa geliştirici faaliyetinin fiyat artışına nasıl yansıdığı henüz net değil.

Yüksek geliştirici etkinliği olan altcoin’ler arasında ATOM da var

Analitik platformu Santiment Insights, yüksek geliştirici etkinliğine sahip en iyi kripto para birimleri listesini paylaştı. Bu bağlamda Santiment, “2021 Kasım ayındaki BTC zirvesinden bu yana GitHub veri havuzu faaliyetlerinin toplamı, Kasım ayının en yükseği,” açıklamasını yaptı. Santiment’in listesinde ilk 5’te Kusama (KSM), Polkadot (DOT), Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Uniswap (UNI) yer alıyor. Onları, Solana (SOL), Filecoin (FIL), Status (SNT), Cosmos (ATOM) ve Chainlink (LINK) takip ediyor.

Bu arada, kripto para fiyatları, 2021 seviyelerine kıyasla oldukça düşük seviyelerde kalmaya devam ediyor. Son haftalarda lider kripto Bitcoin, FTX iflasından kaynaklanan piyasa belirsizliği nedeniyle yatay hareketini sürdürüyor. CoinMarketCap verilerine göre, basın zamanına Bitcoin, son 24 saat içinde yatay olarak 16.826 dolardan işlem görüyor. Lider altcoin Ethereum da Bitcoin ile paralel cüzi bir artışla el değiştiriyor. Cosmos (ATOM) ise kırmızı bölgeye kaydı. Yazı sırasında, günlük bazda %0,72 kayıpla 8,90 dolardan fiyatlanıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir