Erdoğan’ın Erzurum mitingi için velilere izin formu dağıtılarak öğrencilerin katılımı istendi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Erzurum’da düzenleyeceği miting öncesi kentteki okullarda velilere form dağıtılarak öğrencilerin katılımı için izin istendi. Duruma tepki gösteren İyi Parti Milletvekili Naci Cinisli, “Arayan, arayana. Aziz hemşehrilerim, ya sabır az kaldı” diye konuştu.

Sözcü’de yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış ve miting yapmak için 24 Aralık 2022 Cumartesi günü Erzurum’a gelecek. Erdoğan’ı, Erzurum’da karşılamak için günlerdir yoğun mesai yapan AKP teşkilatları ve belediyelere kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra Milli Eğitim İl Müdürlüğü de katıldı.

Kentte kamu çalışanlarına miting için SMS gönderilirken Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talimatıyla dağıtılan matbu formlarla da velilerden öğrencilerin mitinge katılması için izin istendi. 

Dağıtılan formlarda miting alanının adresi verilerek, toplu açılış töreni düzenleneceği belirtilirken;  Erdoğan’ın katılacağının belirtilmemesi dikkat çekti. İzin formlarında öğrencileri okullarının önünden Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüslerin ücretsiz taşıyacağı da paylaşıldı. 

“Ya sabır”

Duruma tepki gösteren İyi Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Erzurum‘da çocukları cumartesi günkü AKP mitingine gitmeye zorlanan veliler, talimat giden üniversite öğrencileri isyandalar. Arayan, arayana. Aziz hemşehrilerim, ya sabır. Az kaldı” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir