Ana Sayfa Ekonomi Haberleri Etherparty Nedir? FUEL Ne İşe Yarar?

Etherparty Nedir? FUEL Ne İşe Yarar?

7 dak. okuma süresi
0
0
0
etherparty nedir fuel ne ise yarar kldfMnRg

Etherparty nedir? Etherparty, (FUEL), çeşitli Blockchain’lerde kolayca akıllı sözleşmeler oluşturmak için araçlar yaratmayı hedefleyen bir projedir. Bu makalede Etherparty nedir, ne sunmaktadır, FUEL nedir, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için derledik.

Etherparty nedir?

Etherparty, insanların token üretim etkinliklerini hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmasına olanak tanıyor. Böylece, kullanıcıların yalnızca birkaç fare tıklamasıyla kendi akıllı sözleşmelerini oluşturmalarını sağlıyor. Proje, Blockchain teknolojisinin işletmeler ve kitleler için basit ve ulaşılabilir olması gerektiğine inanıyor. Bu gerçekleştiğinde, Blockchain’in ana akım benimsenmeye ulaşacağını iddia ediyor.

Ayrıca Etherparty; güvenlik, maliyet, hız ve basitleştirme gibi akıllı sözleşmelerin karşılaştığı sorunları da ele alıyor. Bu sorunların kısmen de olsa çözülmesinin hem kurumsal hem de bireysel kullanıcılara büyük faydalar sağlaması mümkün. Etherparty ekibi, ileri görüşlü ve yenilikçi olmaya çalışıyor ve çözümlerinde mümkün olduğunda otomasyon ve doğrulama kullanıyor. Ethereum üzerinde çalışan projenin FUEL isimli bir yerel kripto para birimi bulunuyor.

Etherparty ne sunmaktadır?

Etherparty, Ethereum ağında çalışıyor ancak ondan daha hızlı ve verimli. Bunu, bir dizi yük dengeleme düğümü aracılığıyla yapıyor. Bu sayede kullanıcılar, ağ tıkanıklığı sorunlarından kaçınabiliyor. Etherparty, akıllı sözleşme şablonlarından oluşan bir kitaplık oluşturuyor. Bu, kullanıcıların bir şablon seçmesini ve akıllı sözleşmelerini oluşturmasını daha kolay hale getiriyor. Şablonlar, teknik bir altyapı ve yazılım bilgisi gerektirmiyor. Bununla birlikte akıllı sözleşmeler, iş veya yasal çerçevelere sahip oluyor.

Etherparty’deki akıllı sözleşme oluşturma süreçlerinin tümü Ethereum Sanal Makinesi (EVM) aracılığıyla yapılıyor. Akıllı sözleşmelere ek olarak proje, herkesin token oluşturmasına olanak tanıyan Rocket isimli bir platforma sahip. Rocket, şirketlerin ve kullanıcıların, zaman alan ve pahalı ICO sürecini atlamasını sağlıyor. Ayrıca, kullanıcı dostu yapısıyla, insanların kendi geliştiricilerini kiralamaya gerek kalmadan token oluşturma süreçlerini başlatmasına izin veriyor.

FUEL nedir? Ne işe yarar?

FUEL, Etherparty projesinin yerel kripto para birimi olarak çalışan bir ERC-20 tokeni. 1 milyar maksimum arza sahip olan bu token, platform içerisinde çeşitli kullanım durumlarına sahip. Bunlardan en başta gelen ise gas ücretleri. Buna göre, Etherparty üzerinde herhangi bir işlem yapan kullanıcılar, işlemleri karşılığında gas ücreti ödemek zorundalar. Bu ücretler ise FUEL ile ödeniyor. Kullanıcıların, akıllı sözleşmeleri oluşturduktan sonra, bunları kullanmak için FUEL ödemesi yapması gerekiyor.

Etherparty nedir? FUEL nasıl alınır?

Etherparty projesiyle ilgilenen kullanıcılar, FUEL coin’in işlem gördüğü borsalara erişim sağlayabilir. Bu kripto para borsaları arasında şu anda yalnızca Gate.io yer alıyor. İlgili yatırımcıların, Gate.io borsasına üye olmaları ve hesaplarını doğrulamaları gerekiyor. Ardından, oluşturdukları cüzdana FUEL işlem çiftlerine uygun bir varlık yatırarak, token için alım emri verebiliyorlar. Böylece, cüzdanlarındaki varlıkla doğru orantılı olarak FUEL satın alabiliyorlar.

Daha Fazla Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunu da Okuyabilirsiniz

ABD’de “para çekme” telaşı… 126 milyar dolar

Önce Silikon Vadisi Bankası ardından iki bankanın daha batması ABD ve dünya çapında krize …