Ev Yemeği Satarak Nasıl Para Kazanılır?
Ev Yemeği Satarak Nasıl Para Kazanılır?
Ev Yemeği Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Bugün ev hanımları için aylık 4000 TL üzeri bir ek kazanç potansiyeli olan, evde yemek işi konusundan bahsedelim. Ev hanımlarına evde nasıl yemekler yapılıp satılır, hangi yemek kaç TL ye satılıyor gibi konularda bilgiler sağlayamaya çalışacağız.

Ev Yemeği Satmak İstiyorum Ama Nasıl?

Ev yemekleri, çeşitli kafelerde, pastanelerde ve farklı etkinliklerde her zaman alıcı bulabilen ürünlerdir. Hazır gıdaları sevmeyen insanlar, ev yemeğinin önemini bilen ve seven kişiler, ev hanımları tarafından yapılmış yemekleri toplu bir şekilde alabiliyor.

Ev Yemeği Satarak Nasıl Para Kazanılır?
Ev Yemeği Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Dışarıda bir tostun bile 20-25 TL’ye satıldığını biliyorsunuz, halbuki bir sarma ya da kurabiye çok daha fazla ilgi çekici olabilir! Eğer el hünerlerinize güveniyorsanız, günde 400 TL’ye kadar kazanç sağlama şansınız var. Nasıl mı?

  1. İlk önce, piyasayı araştırıp yapacağınız yemeği belirleyin. Sadece ana yemek değil, içli köfte gibi ürünler ya da pastalar, kurabiyeler de evden alınabiliyor.
  2. İkinci aşamada, çevredeki pastaneler ile iletişime geçin. Sizden yemekleri kaç paraya alacaklar, anlaşın. İlk aşamada örnek bir iş isterler ve olumlu geçerse, muhtemelen düzenli alım başlayacaktır.
  3. Üçüncü aşamada, yemekleri en uygun maliyetli şekilde nasıl temin edersiniz, buna çalışın. Bir içli köfteyi 5 TL’ye mal ediyorsanız, 3,75 TL’ye mal etmeye çalışın ancak kaliteyi kesinlikle bozmadan. Aldığınız kıyma, yağ ve diğer ürünler ile bir fabrika gibi düşünüp, kaliteli ürünü uygun fiyata yapmaya çalışın.
  4. Başarılı oluyorsanız, tek bir yere çalışmak zorunda değilsiniz. Birkaç kafeye, pastaneye bu ürünleri günlük taze olarak verebilirsiniz!

Evde Yemek İşi ile Ne Kadar Para Kazanılır?

Ev yemeği satış işi ile, ayda ne kadar gelir elde edilir sorusu tamamen size kalmış. Ancak aşağıda evde kurabiye, pasta, ana yemek gibi ürünler yapan insanlar bunu nereden nasıl satıyor göreceksiniz.

Ev Yemeği Satarak Nasıl Para Kazanılır?
Ev Yemeği Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Basit bir hesapla, bir tepsi börek 250 TL gibi rakamlara satılıyor. Maliyetinizin 100 TL olduğunu düşünürsek, günde 2 tepsi börek satışı ile günde 300 TL, ayda ise 9000 TL kazanabilirsiniz.

Ev yemekleri satışı nerede yapılır?

Ev Yemeği Satarak Nasıl Para Kazanılır?
Ev Yemeği Satarak Nasıl Para Kazanılır?

Ev yemeği satışı için, bazı siteler ilan şeklinde bunun için uygundur. Ev yemekleri satış siteleri ve ev yemeği satış uygulaması aramalarınızla, bunları bulabilirsiniz. Biz size, ev yemeği satarak ek gelir elde etmek için iki tane öneri sunacağız. Bunlardan ilki armut.com

Armut.com’da Ev Yemeği Nasıl Satılır?

Siteye üye olarak, ev yemeği yeteneğini ekleyip kendinize bir profil oluşturabilirsiniz. Ardından siteye girip ev yemeği ihtiyacı olan kişilere telif sunarak, işi alabilirsiniz.

Evdepismis.com’da ev yemeği satışı

Armut dışında, evdepismis.com da ev yemeği satışının olduğu bir platform. Sitede ana yemek, tatlı, kurabiye, börek gibi birçok çeşit yemek için ilan veren onlarca ev hanımı var. Bu siteyi incelediğimizde, evde yapılan yemekler ne kadar satılıyor sorusuna da yanıtlar buluyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Okuyabilecekleriniz

Kumpirci Dükkanı Açmak

İlgili yazılar: Marmara Bölgesinde Hangi Hayvancılık Yapılır? Evden Para Kazandıran 10 İş …