Hafta Sonu Ek İş

Hafta Sonu Ek İş; Son dönemlerde insanlar boş zamanlarında ek gelir elde etmenin yolları ile ilgili pek çok şey araştırmaktadırlar.

Özellikle işten sonra akşamları ya da tatillerde hafta sonları insanlar zamanlarını paraya dönüştürmek istemektedirler.

Bundan dolayı sizlere bugünkü yazımızda hafta sonları yapılabilecek ek iş fikirlerini anlatacağız. Hafta Sonu Ek İşBirazdan sıralayacağımız ek iş fikirleri sayesinde siz de boş zamanlarınızın verimini arttırabilir ve eskisinden çok daha yüksek bir aylık gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.

Üstelik bu işlerin bir kısmı evden yapılabilecek işler iken, bir kısmı dışarıdan yapılmaktadır.

Dilerseniz bu çeşitli iş fikirleri arasından hangisini yapmak istediğinize, yazımızı okuduktan sonra karar verebilirsiniz!

Garsonluk Yapma

Hafta Sonu Ek İşSon dönemlerde hizmet sektörü bağlamındaki iş yerleri sayısında ciddi bir artış gözlemlenmektedir.

Gerek kafeler gerek restoranlar gerek ise sayıları ciddi manada artmış kahve dükkanları büyük bir ihtiyaç dahilinde garson ya da barista arayışına girmiş durumdadır.

Siz de bu restoran ya da kahve dükkanları ile görüşebilir, sadece hafta sonları çalışacak şekilde, yevmiye ya da günlük ücretinizi üzerinde anlaşabilir ve hafta sonları yapmak üzere bir işe başlayabilirsiniz. Hafta Sonu Ek İşHafta sonları garsonluk yapma işi size haftada 250 TL ve ayda 600 TL olacak şekilde bir ek gelir sağlayacaktır.

Özellikle öğrenciyseniz bu ücret sizin için oldukça işe yarar bir ücret olacaktır. Garsonlar genel olarak günde 8 saat vardiyalı olarak çalışmaktadırlar.

Garsonluk yapmaya karar verirseniz çalışacağınız yerin evinize yakın olmasına dikkat edin, bu sayede hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz Garsonluk yaparak para kazanma özellikle büyük şehirlerde en çok uygulanan para kazanma yöntemleri arasındadır.

Ev Temizliği Yapma

Ev temizliği, özellikle çalışan ya da gündelik yaşam trafiği oldukça yoğun olan kişiler tarafından özel temizlik görevlilerine yaptırılmaktadır.

İyi bir ev temizliği yapabilecek bilgi ve beceriye sahip iseniz ise ev temizliğinin size oldukça yüksek oranlarda para kazandırabileceğini söylememiz mümkün.

Ev temizliği genel olarak hem öğrencilere hem de hali hazırda zaten çalışan kişilere ek iş olarak uygundur.Para kazanmanın yolları arasında kısa süreli bir çalışma karşılığında yüksek oranda para kazandırması ile bilinen ev temizliği yaparak para kazanma, sizin de aylık gelirinizi ciddi oranda arttırabilir.

Hafta sonları 2 gün ev temizliği yapmak size haftalık 500 ile 1000 TL arası, aylık ise 2000 TL ile 4000 TL arası para kazandıracaktır.

Üstelik bir gün içerisinde bu işi yapmak için harcayacağınız zaman yaklaşık olarak 5 saatten fazla değildir. Bu açıdan bakıldığında saat başına düşen geliri yüksek olan bir iş olarak değerlendirilebilecek olan ev temizliği yapma işi, çevrenizin geniş olmasını gerektirebilir.

Ayrıca dilerseniz bir temizlik şirketine de kaydolarak otomatik iş ataması yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Çocuk Bakıcılığı Veya Bebek Bakıcılığı Yapma

Özellikle öğrenciler bu işi çok sevecekler!

Öğrenciler için ek iş fikirleri arasında olan ve sanıldığından çok daha fazla uygulanan bir diğer iş fikri ise çocuk bakıcılığı yaparak para kazanma fikridir.

Öğrenciler yaşları çok yüksek olmadığından dolayı çocuklarla iyi eğlenebilir ve onlara iyi birer rol model olabilir. Bu sayede hem söz konusu çocuk hem de bakıcılık yapan kişi için süreç daha eğlenceli geçecektir.

Hafta sonları çocuk bakıcılığı yaparken aynı zamanda çocuğun uyuduğu zamanlarda kendi işinizi yapabilirsiniz.

Örneğin ders çalışmak, örgü örmek ya da kitap okumak gibi faaliyetlerinizi bir yandan para kazanırken gerçekleştirmeniz mümkündür. Ek iş fikirleri arasında olan ve sizi fazla yormadan size para kazandıran bir fikir olan çocuk bakarak para kazanma işi, etrafınıza bu işi yaptığınızı söylemenizi gerektirmektedir.

Ancak bu şekilde iş bulabileceğinizi unutmayın. Bu işi yaparak haftalık 500 – 900TL arası ve aylık 2000- 3600 TL arası para kazanmanız mümkündür.

Bu oran da sizin de tahmin edebileceğiniz gibi gayet iyi bir ek gelir oranıdır.

Makale Yazma

Hafta sonları yapılabilecek işler arasında bilgisayar başında yapılabilecek işler de vardır.

Bu işleri gerçekleştirmek ve para kazanmak için evden dışarı çıkmanız bile gerekmez.

Makale yazarak para kazanma bu işlerden en ünlüsüdür. Makale yazarak para kazanabilmek için yapmanız gereken şey internet üzerinden webmaster sitelerine girerek bu tür işlerin siparişlerine teklif vermektir.

İnternet üzerinden böyle işler yaptığınızı belirtebileceğiniz ve para kazanabileceğiniz pek çok platform bulunmaktadır.

Hafta sonları cumartesi günü 5, pazar günü ise 8 saatinizi ayırdığınızı farz ederek haftalık toplam 400 TL ve aylık 1600 TL para kazanmanız mümkündür.

Bundan dolayı makale yazarak para kazanma işi oldukça karlı bir iştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Okuyabilecekleriniz

Kumpirci Dükkanı Açmak

İlgili yazılar: Marmara Bölgesinde Hangi Hayvancılık Yapılır? Evden Para Kazandıran 10 İş …