Her Hamlesiyle Şaşırtan TRON Mucidinden Ayı Piyasası Tahmini!

Aynı tüyün kuşları gibi, kripto alanındaki köklü firmalar bu yıl birbiri ardına çöktü. FTX’in geçen ayki düşüşü tüm alanı şaşırttı. Anlaşılan, borsanın kurucusu Sam Bankman-Fried’in tutuklanması sektörden insanlar tarafından sevinçle karşılandı. Öyle görünüyor ki Tron kurucusu Justin Sun da aynı şeyi kabul etti

“FTX’in çöküşünden sonra ayı piyasası için ışık göründü!”

Tron kurucusu Justin Sun, yakın zamanda Bloomberg ile yaptığı bir röportajda şaşırtıcı açıklamalar yaptı. Sun, devam eden durgun dönemin belki de nasıl sona ermek üzere olduğuna dair görüşlerini paylaştı. Bu bağlamda Tron kurucusu, şunları söylüyor:

Her şeyden önce, FTX’in düşüşünün muhtemelen kripto ayı piyasasının sonunu işaret ettiğine inanıyorum. Bunun aldığımız son kötü haber olduğuna düşünüyorum.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, manzara şimdi nispeten daha az sallantılı görünüyor. Bununla birlikte, domino etkisinin hala devam ettiğine dikkat edilmek gerekiyor. Günün erken saatlerinde bildirildiği üzere, ABD merkezli halka açık Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific, Teksas’ta Bölüm 11 iflas koruması başvurusu yaptı. Kripto piyasanın ihtiyacının ne olduğunu özetleyen Sun, şu açıklamayı yapıyor:

Şu anda endüstrinin gücünü göstermek ve müşterilerin sadece merkezi borsalara değil, aynı zamanda tüm endüstriye olan güvenini geri kazanmak için bir araya gelmesi gerekiyor.

TRON mucidi: Hong Kong, kripto modunu kucaklıyor

Dünyanın dört bir yanından ülkeler temkinli bir şekilde yeni ürünler piyasaya sürüyor. ABD borsasında işlem gören kripto vadeli işlemlerini takip eden iki ETF, yakın zamanda Hong Kong’a yöneldi. Söz konusu ETF’lerin CSOP Asset Management tarafından yönetildiği bildiriliyor. Bu platform, Chicago Mercantile Exchange’de (CME) işlem gören Bitcoin ve Ethereum (ETH) vadeli işlemlerine yatırım yapan ETF’leri listelemek için onay arıyor.

73,6 milyon dolar topladıktan sonra, bu ETF’ler Cuma günü Hong Kong borsasında görücüye çıktı. Bu pazar, bölgenin ilk Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) kripto ETF’ye izin verdi. Her bir ETF, Hong Kong Exchanges & Clearing’de (HKEX) 780 HK karşılığında işlem gördü. Aslında Sun, Hong Kong’un şu anda ‘kriptoyu kucaklama modunda’ olduğunu söylüyor. Bunun makro düzeyde ne anlama geldiğini detaylandırarak şunları söylüyor:

Hong Kong şu anda çok kucaklayıcı bir kripto modunda. Bence bu sadece temelde Hong Kong’da kriptonun açılmasını değil, aynı zamanda Çin’de genel kripto politikasının açılmasını da işaret ediyor.

“Hong Kong’u bir deney üssü olarak kullanıyorlar”

Tron mucidi ayrıca, Çin’deki düzenleyicilerin, anakara için bir politika testi olarak Hong Kong’un onu Asya’nın önde gelen bir kripto merkezine dönüştürme yaklaşımını izlediğini de sözlerine ekliyor. Bu konudaki görüşlerini ise şu şekilde izah ediyor:

Şu anda Hong Kong’u bir deney üssü olarak kullanıyorlar. Böylece kriptoyu benimsediklerinde tüm geri bildirimleri, tüm sonuçları görmeleri mümkün olacak. Bu yüzden aşırı iyimserim. Ayrıca, tüm Hong Kong kripto politikasının sonuçlarını görmeyi dört gözle bekliyorum.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir